A co dál

Vtipy, vtipnosti a mrazení v zádech

Vtipy, vtipnosti a mrazení v zádech

Sobota, 10 Listopad 2018 06:01 Jindřiška Ptáčková

Předem upozorňuji, že mnohé, co tady napíšu, nebude žádná novinka.

Óóóó zazni písni vznešená

Óóóó zazni písni vznešená

Sobota, 03 Listopad 2018 06:07 Jindřiška Ptáčková

Kdyby si někdo dal tu práci a sáhl do nepochybně obřího archivu Československého rozhlasu, to by bylo pokladů! A kdyby si ten někdo dal práce ještě víc, dopídil by se pravých diamantů z období počátku padesátých let. Pak by neškodilo vytvořit takové žertovné pásmo a posluchači by se nějak divili, jaké pitomosti je lidstvo schopné vyvinout. (Nó, někdo by možná i slzu v koutku oka zamáčkl.)

Fejeton: O Dušičkách i pohřbívání

Fejeton: O Dušičkách i pohřbívání

Pátek, 02 Listopad 2018 12:39 Jindřiška Ptáčková

Už vážně nevím, u kterého autora a ve které knize jsem se s tím setkala. Takže vám předkládám něco na ten způsob po svém.

Vidět a cítit desetiletí

Vidět a cítit desetiletí

Neděle, 28 Říjen 2018 06:09 Jindřiška Ptáčková

Stáří má jednu obrovskou výhodu. Paměť. Pokud ovšem zůstává. A tak má každé desetiletí svůj charakter, své atributy, svůj styl, své myšlení. Je možné, ba přímo jisté, že je každý cítí jinak. Někdo žil ve vsi, jiný na maloměstě, další v prostředí velkoměsta. A přece – něco společného být musí.

Ale, ale, děvčata

Neděle, 21 Říjen 2018 06:05 Jindřiška Ptáčková

To jsme se tak jednou v dávnu se sestrou vracely z hor. V tramvaji hlava na hlavě, jediné, čeho jsme se mohly na zadní plošince přidržovat, byly lyže. Mezi námi dvěma se tísnil důstojník. Nevšimla jsem si hodnosti, zato jeho ruky šmejdilky po sestřině pozadí. Chudák patnáctka zrudla až po uši skryté pod čepicí s velikou bambulí.

Nářek planety

Sobota, 13 Říjen 2018 06:03 Jindřiška Ptáčková

Měla jsem kočku a psa. Dva odlišné světy. Pominu krátké období, kdy Maruška, tak se kočka jmenovala, láskyplně pečovala o nešikovné štěňátko a učila je, marně, kočičím způsobům.

Úvaha předvolební: Co s tou pražskou ostudou?!!

Sobota, 06 Říjen 2018 06:07 Jindřiška Ptáčková

Moje jediná cesta vlakem probíhá na trati Praha - Plzeň. Mám ji ráda. Za prvé mě v Plzni čeká milé setkání s částí rodiny a za druhé vede trať krásnou krajinou. A také za třetí - rychlík jezdí každou hodinu. Tím jsem odbyla tu lepší část. Teď přijde hrůza. A že je! Smíchovské nádraží!!!

Volby jsou od slova... přece volit!

Pátek, 05 Říjen 2018 06:03 Jindřiška Ptáčková

„To snad ne!" vykřikla... a ne, to je slabé slovo. Zařvala jsem, když jsem z modré obálčice (obálka je v tomto případě rovněž slabé slovo), vytáhla dva... co to je? Jak to nazvat? Veliké jak plakát, plakát to není, měly by to být lístky, lístky to nejsou. A zabírá to přesně rozměry mého konferenčního stolku. To si to máme jako rozstříhat, nebo co? Hm. Asi ne.

Jazyková analfabetka

Sobota, 29 Září 2018 05:59 Jindřiška Ptáčková

Ano, tou jsem. Sice mám z ruštiny státnici, ale to se nepočítá.

strana 1 z 4

Jindřiška Ptáčková

Jindřiška PtáčkováTeď už jen spisovatelka. Píše pro děti (převážně) i pro dospělé (také 
detektivky). Zuřivá čtenářka, ráda vaří, peče, zavařuje a hostí. 
Vodnářka

 

 

 

 

 

 

 

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB