23. duben - Světový den knihy a autorských práv. Kniha ti sluší 

Kniha-ti-sluší- -plakát23. duben – symbolické datum pro literaturu, neboť tohoto dne roku 1616 zemřely takové významné osobnosti světové literatury, jimiž byli např. Miguel de Cervantes y Savendra, William Shakespeare nebo Inca Garcilaso de la Vega. Je to také datum narození a úmrtí dalších vynikajících autorů, mezi něž patří Vladimír Nabokov či Manuel Mejía Vallejo.

 

 

 

U příležitosti Dne knihy je zde také další ročník osvětové kampaně Svazu českých knihkupců a nakladatelů Kniha ti sluší podporující českou knižní kulturu se blíží – od 23. do 29. dubna se bude slavit v knihkupectvích i knihovnách po celé České republice. Zapojí se do něj celá řada autorů i nakladatelů. Jedním z letošních témat je ochrana autorských práv. Pro všechny příznivce knížek a čtení je připraven dárek v podobě slevového kupónu na knihy, který bude během trvání kampaně uplatnitelný ve všech spřízněných knihkupectvích. SČKN připravilo také soutěž pro třídní kolektivy ze základních škol, kterou společně s dětskými autory Janou Klimentovou, Hynkem Klimkem a Tomášem Němečkem vyhlásí 23. dubna od 10.00 v Paláci knih Luxor. Tváří letošního ročníku se stal oblíbený youtuber Kovy.

 

Knižní akce

Již v těchto dnech probíhají po celé České republice autogramiády, besedy a další knižní akce. V týdnu od 23. do 29. dubna pak bude navíc možné v knihkupectvích zapojených do kampaně uplatnit dárkový kupón s 15% slevou na knihy. Byl k vystřižení ve vybraných periodikách, nyní je stále volně ke stažení  na webových stránkách kampaně.

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Pondělí, 23 Duben 2018 10:17 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB