Ohlédnutí za 23. ročníkem Mezinárodního knižního veletrhu Praha Svět knihy 2017svet-knihy-2017Nový rekord v návštěvnosti – na 50 000 – zaznamenal tento již tradiční svátek čtenářů, který se od 11.5. do 14.5. uskutečnil na Holešovickém výstavišti v Praze 7. Svou produkci zde představilo na 400 vystavovatelů ve 205 stáncích na celkové ploše 3.500 m2.

 

 

Letošní ročník navzdory dlouhé tradici připravil pro návštěvníky zajímavé novinky. K tradičním vystavovatelům přibyl nový prostor menších specializovaných nakladatelství. Festivalová část se rozšíří také do reprezentativních prostor Lapidária a ožila i plocha před Průmyslovým palácem, kde příchozí na veletrh kromě nových možností občerstvení nalezli kreativně pojatý informační stánek s minigalerií a čítárnou. Program bude probíhal také mimo výstaviště v nové literární vzducholodi Gulliver, v Centru současného umění DOX. Odborný program byl v letošním roce zaměřen především na překlady a prezentaci české literatury v zahraničí. Hlavními tématy roku 2017 byly Genius loci v literatuře, Kniha jako objekt a Audioknihy.

 

 Svět knihy 1Svět knihy 2Svět knihy 3

 

 

 

 

 

Svět knihy 4Svět knihy 5Svět knihy 6

 

 

 

 

 

 

Svět knihy 7Svět knihy 8Svět knihy 9

 

 

 

 

 

 

Popisky:

1/ Pohled do pravého křídla Průmyslového paláce
2/ Beseda k předání diamantové desky Supraphonu za nahrávky J.Wericha
3/ Místo zde našli i menší vydavatelé
4/ Svůj stánek tu měli tradičně Literární noviny...
5/ ...kde bylo stále plno
6/ K letošním devadesátinám Literárek proběhla v rámci veletrhu beseda s bývalými i současnými redaktory: zprava vydavatel LtN M.Pavel, bývalý šéfredaktor V.Karfík, současný šéfredaktor P.Bílek, spisovatel a spolupracovník redakce I.Fencl a manažer redakce J.Štolba
7/ M.Pavel s v rozhovoru s V.Karfíkem
8/ O práci současné redakce hovořil P. Bílek...
9/ ... a přítomní pozorně naslouchali

Foto J.Štolba, Jiří Hubený

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Úterý, 16 Květen 2017 09:50 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB