Studentský divadelní festival 

pidivadlo foto pidivadloV květnu tohoto roku se v Pidivadle v Praze 7 na Letné koná již šestý ročník studentského divadelního festivalu PidiFEST 2017. Divadelní přehlídka studentů herectví letos opět nabídne 4 dny plné divadla, koncertů a workshopů. Pozvání organizátorů – studentů Vyšší odborné školy herecké – letos přijaly i zahraniční soubory. Mimořádně se v Praze představí i jedinečný loutkářský soubor z Arménie.

 

 

 

Festival PidiFEST 2017 otevře inscenace Jak důležité je mít Filipa v podání studentů 3. ročníku Vyšší odborné školy herecké. Inscenaci Oskara Wilda s nimi režijně připravil Karel Kříž, hereckou práci vedla Jaromíra Mílová. Dalšími soubory, které se tradičně na festivalu představují, budou soubory divadelních škol z Nitry a ze Zlína. Zlín se představí dvěma inscenacemi – kabaretem Ochutnej Zlín a inscenací V. Zaplatílkové – Hutařové Věcičky. Nitra přiveze do Prahy divadelní inscenaci Arnošta Goldflama Dámská šatna. Nově se letos na festivalu objeví Herecká škola při Slezském divadle v Katovicích, která se stala partnerskou školou Vyšší odborné školy herecké. Studenti z Katovic se v Praze představí s inscenací VQRV, která je výpovědí generace narozené v 90. letech 20. století. Bohatý program pak doplní inscenace studentů z Budapešti Hiding Men.

Sobotní odpoledne bude tradičně věnováno pohádkám, tentokráte speciálně těm od Hanse Christiana Andersena. Vyšší odborná škola herecká se představí se Sněhovou královnou. Nově přijali pozvání na festival hosté z Arménského státního loutkového divadla, kteří přivezou pohádku O Malence. Návštěvníci se nemusejí bát jazykové bariéry, pohádka je připravena jako stínohra.

Festival je výsledkem práce studentů a představuje zejména práci hereckých škol v Evropě.

Šestý ročník festivalu se koná od 11. do 14. května 2017 v Pidivadle. Více informací a podrobný program naleznete na www.pidivadlo.cz. Grafiku festivalu vytvořil student Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze z ateliéru Tvorby písma a typografie Jakub Spurný.

Festival podpořila Městská část Praha 7, mediálními partnery jsou rádio Kiss98 a Literární noviny. 

VOŠ herecká je soukromou vyšší odbornou školou, která nabízí studijní obory Herectví a moderování a Herectví s loutkou. Studium trvá 3 roky a úspěšní absolventi získávají titul DiS. Za více než dvacet dva let trvání školy ji opustila celá řada absolventů, kteří se uplatňují napříč celým kulturním spektrem. Řada z nich nalezla po absolutoriu angažmá v renomovaných pražských či regionálních divadlech (L. Špiner (cena Thálie), P. Mikeska (cena Thálie), R. Zima, T. Kostková, M. Šimůnek, H. Briešťanská (cena Thálie) a další), jiní vykonávají práci hlasatelů a moderátorů na veřejnoprávních i soukromých televizních a rozhlasových stanicích. Za všechny jmenujme např. Kláru Doležalovou, Laďku Něrgešovou, Aleše Cibulku a Michaelu Jendruchovou.

 

program fest

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Středa, 03 Květen 2017 12:31 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB