Co najdete v tištěných Literárních novinách

LtN 2017 5Zaprvé a především přinášejí noviny ve svém 5. čísle žebříček nejvlivnějších českých intelektuálů v roce 2016. Pětasedmdesát jmen je seřazeno v pořadí, jaké určila na základě svých mediálních analýz agentura Newton Media. Vhled do hodnotové škály české populace není chudý na překvapení.

 

 


Jelikož Literární noviny označily za knihu měsíce román Jáchyma Topola Citlivý člověk, čtenáři najdou v tomto čísle také rozhovor s autorem.
Spisovatel Pavel Kohout se zamýšlí nad tématem, co je český národní zájem, a polemicky se vyhraňuje proti názorům Václava Klause.
K devadesátému výročí vzniku Literárních novin se vyjadřují Milan Kundera, Pavel Kohout a A. J. Liehm. Vracejí se ve vzpomínkách pochopitelně do zlatých šedesátých let.
Příloha Biblio přináší mimo jiné rozhovor se spisovatelkou Danielou Fischerovou a sloupek nakladatele Joachima Dvořáka.
Příloha Pražská knižní revue se ve dvojitém provedení věnuje současné maďarské a rakouské literatuře v českých překladech. Nad tou první se v úvodním textu zamýšlí Blanka Činátlová a druhou pojednává Dana Pfeiferová.
V další příloze Interview konstatuje šéfredaktor moskevské Litěraturnoj gazety Jurij Poljakov, že Nobelova cena za literaraturu se změnila ve frašku. V přílohách Ars se představují umělecké sbírky České spořitelny, výstavní program Galerie hlavního města Prahy a brněnského Domu umění.
Kompletní program i komentáře k němu nabízí zvláštní příloha ke klíčové události jarní sezóny k pražskému Světu knihy. Příloha Campus se podrobně věnuje vzdělávacímu programu Erasmus a představuje soukromou vysokou školu mladoboleslavské Škodovky.
Toto vydání Literárních novin obnáší 72 strany za nezměněnou cenu. Nakupte si dost kávy, aby vám při čtení nedošla.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 27 Duben 2017 12:03 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB