Offline

Hejduk, Plzeň, Literárky

Hejduk, Plzeň, Literárky

Pondělí, 17 Červenec 2017 09:20 Petr Bílek

 

Něco takového se dnes už vidí málokdy. Fluktuující a těkavé publikum zapomnělo na mediální monogamii a je nevěrné za každým rohem. Z takových setkání se rodí promiskuitní představa o světě, takže narážíme na ideové levobočky, kteří se tváří jako legitimní dědicové tradice. Ale nejsou. Bastard zůstane bastardem. A věrnost může být tak krásná.

Fejeton: Poslední červnová večeře, holubi, střední Evropa

Fejeton: Poslední červnová večeře, holubi, střední Evropa

Pátek, 14 Červenec 2017 08:30 Lydie Romanská

V tramvaji č. 8 mě opět bere panoráma Dolních Vítkovic, mám pocit, že stejně silně jako Hradčany, když jedu dvaadvacítkou z Hostivaře. A to jsme právě projeli kolem Nové Karolíny, a nevím, proč se mi připomněla pařížská La Défense… ne snad proto, že jsou si až tak podobny, ale proto, že v té čtvrti jsou všechny budovy, které místní obyvatelé v Paříži nechtěli…

Co najdete v tištěných Literárních novinách číslo 7

Co najdete v tištěných Literárních novinách číslo 7

Čtvrtek, 29 Červen 2017 07:03 red


Hned první strana je unikátní. Poprvé vytvořil ilustraci pro Literární noviny Milan Knížák. Aluze na jeho slavné václavky, které známe z billboardu, je trefný vtípek a přesně souzní s anketou na otázku, nakolik současná praxe policejních odposlechů ohrožuje právo občanů na soukromí. Proces s Davidem Rathem posloužil jako impulz k širšímu zvážení složité problematiky.

Karel Kryl v Literární kavárně

Karel Kryl v Literární kavárně

Úterý, 27 Červen 2017 13:55 red

Čtení ukázky z knihy Karel Kryl: Prózy a diskuze s editorem knihy a dalšími.

Srdečně vás tímto zveme na besedu nad Knihou měsíce června podle redakce Literárek.

Zemřela morální opora umělců - Olbram Zoubek

Čtvrtek, 15 Červen 2017 19:51 red

Narodil se v Praze 21. dubna 1926. Vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou u profesora Josefa Wagnera. Podle sochaře Kurta Gebauera má největší hodnotu Zoubkov tvorba z 60. a 70. let, patřil spolu s Karlem Neprašem, Alešem Veselým a dalšími k uznávaným sochařským veličinám.

Co najdete v tištěných Literárních novinách číslo 6

Středa, 07 Červen 2017 07:58 red

Titulním tématem jsou vulgarity. Spisovatelka Milena Fucimanová se věnuje přiléhavosti a naléhavosti sprostých slov v dnešní české komunikaci a konstatuje, že někdy člověku prostě nic jiného nezbývá. Vulgarismus dokáže uvolnit napětí a osvobodit. Jenže...

Za Jaroslavem Kořánem

Pátek, 02 Červen 2017 13:27 Mirko Raduševič

 

Dnes jdu do Literární kavárny v Řetězové ulici. Je pátek…

Literárky v kavárně: Pavel Juráček - "Ze života tajtrlíků"

Středa, 31 Květen 2017 07:48 red

Literární noviny vás zvou na posezení nad "Knihou měsíce", kterou se podle redakce stal výbor z textů Pavla Juráčka nazvaný "Ze života tajtrlíků".

Marketér roku 2016 - výsledky

Čtvrtek, 18 Květen 2017 20:01 Jitka Vysekalová

 

V podvečer 18. května 2017 se již tradičně v příjemném prostředí Divadelního sálu Klubu Lávka s historickým rámcem Karlova mostu a působivým výhledem na Hradčany odehrálo finále soutěže 12. ročníku Marketér roku 2016. Večerem provázel excelentní moderátor Karel Voříšek a SWING KVARTET Ivana Smažíka se zpěvačkou Evou Emmingerovou  zpříjemnil slavnostní chvíle všem zúčastněným. Setkání obohatila i výstavka fotografických obrazů uměleckého fotografa Jadrana Šetlíka, který do své galerie připravuje nový projekt Významných osobností českého marketingu.

strana 1 z 33

banner Pidivadlo

Partneři