Offline

Beseda na Světu knih Plzeň 2018

Beseda na Světu knih Plzeň 2018

Čtvrtek, 20 Září 2018 07:12 red

                    P O Z V Á N K A 

Prožrané daně

Prožrané daně

Neděle, 16 Září 2018 06:07 Markéta Šichtařová

Ministerstvo financí opakovaně – už roky, a to bez ohledu na stranu, která mu zrovna vládne – podléhá nebezpečné iluzi. Má dojem, že jak se ekonomice dařilo letos, tak se jí taky bude dařit v roce příštím. To má ale jisté ponuré následky.

Paní primátorka nemá Prahu ráda

Paní primátorka nemá Prahu ráda

Neděle, 16 Září 2018 06:01 Jindřiška Ptáčková


(A Pražáky obzvlášť)

Paříž, samá Paříž

Paříž, samá Paříž

Sobota, 15 Září 2018 07:25 Petr Bílek


Kolikrát jsme přešli Seinu, nikdo z nás nepočítal. Od pondělí do pátku to mohlo být aspoň desetkrát. Od Chatelet k fontáně na bulváru Saint Michel a zpátky. Na obou koncích mostu Saint Michel vrtají něco ve vozovce, žlutočerná omezení jsou nejen tady, ale všude po městě. Muž v koši na konci jeřábního ramene visí nad hladinou a proklepává kameny v mostní konstrukci. Mosty jsou dneska zřejmě všude problém. Padají nejen v Janově, ale i mezi státy a lidmi. Jako by elektronicky sešněrovaný svět přestal dbát na newtonovskou fyziku a ona se mu začala mstít.

Žvanit je tak snadné

Sobota, 15 Září 2018 06:04 Petr Žantovský

Novinářstvo žije v permanentním stresu. Mnozí žurnalisté by rádi zasahovali do chodu dějin, ale je jim obvykle vyhrazeno jen místo v pokřikujícím parteru. Rádi by byli zbožňovanými elitami společnosti, ale zpravidla jsou opovrhovanými parazity užitečnými zejména k mediálnímu odstřelu ideového či osobního nepřítele. Chtěli by požívat obecné důvěry, chtěli by, aby jejich slovo mělo autoritu, cenu a sílu zákona, o němž se nepochybuje. A přitom se k názoru novináře obyčejně přihlíží jen tehdy, kdy jde o to zavrhnout všechny názory mylné, nesmyslné, či z jiných důvodů krajně nedůvěryhodné. Nedivte se pak novinářům, že mají psychické problémy.

Sbohem, Dášo!

Pátek, 14 Září 2018 18:20 redakce LtN

V obřadní síni strašnického krematoria jsme se dnes rozloučili s Dášou Sedlickou.

Když vaše noční můra se zhmotní a ukradnou vám dítě

Úterý, 11 Září 2018 06:10 Markéta Šichtařová

Na první pohled by se mohlo zdát, že případ je dost daleko od Česka. Ale není. Týká se nás minimálně ve dvou rovinách. Zaprvé odebrání dětí se týká i českých a slovenských rodin, které udělaly tu chybu, že z neznalosti se usadily v Norsku. Připomeňme známé kauzy Evy Michalákové a slovenské rodiny Ladických.

Markéta Šichtařová: Větší bere. To že je demokracie?

Neděle, 09 Září 2018 06:22 Markéta Šichtařová

Fejeton napsán 20. 10. 2011 a je z knihy: Jak to vidí Šichtařová aneb co nám neřekli o imigraci, důchodech a naší budoucnosti. Autoři: Vladimír Pikora, Markéta Šichtařová (r. v. 2016 kniha obsahuje nejzásadnější texty posledních let o společnosti, politice i ekonomice)

Nepiš o tom, čemu rozumíš

Sobota, 08 Září 2018 06:15 Petr Žantovský

Zavolal mi onehdy jeden vcelku slušný novinář z jednoho vcelku slušného periodika. „Napiš mi něco do rubriky o médiích," říká. „Ale hlavně nic o knížkách a o mediálních radách," ihned dodává. Dobrá, není problém. Rád napíšu nejen o věcech, které mě živí a jimž dobře rozumím. Napíšu o věcech přilehlých, o nichž též leccos vím a s těmi, jež mne živí, úzce souvisí. Nicméně je to důvod k zamyšlení.

strana 1 z 138

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB