Offline

Minulost nám to vrací i s úroky

Minulost nám to vrací i s úroky

Sobota, 16 Červen 2018 07:09 Markéta Šichtařová

To se tak občas stane, že večer si člověk užívá mejdan, a ráno pak skučí s kocovinou a slibuje světu, že už nikdy, ale fakt, nikdy, se toho chlastu nedotkne.

O psech a lidech

O psech a lidech

Sobota, 16 Červen 2018 06:20 Petr Bílek


Při cestách po pražských parcích mi připadlo najednou nápadné, že za psy rejdícími po trávnících vlají na vodítku většinou ženy. Zatímco mužské venčení se dá v zásadě rozdělit do dvou typů, ženy jako by tvořily jen jednu pestrou kategorii. Maskulinní psí doprovod je buď očividně senilní s mobilitou blízkou nule a tomu odpovídá i vzhled zvířete, nebo jde o svalovce, jenž nabízí k obdivu nejen své potetované bicepsy, ale i svižného psího atleta. Zaměstnaní muži středního věku asi většinou nemají kdy zevlovat v zeleni nebo sbírat exkrementy po chodnících.

U knihovny s Petrem Bílkem č. 15

U knihovny s Petrem Bílkem č. 15

Pondělí, 11 Červen 2018 08:57 Petr Bílek

 

António Lobo Antunes: Návrat karavel (Garamond 2018/ překlad Marie Havlíková)

Okouzlený chodec

Okouzlený chodec

Sobota, 09 Červen 2018 07:22 Petr Bílek

V českých vsích se kostely zamykají. Protože u nás se krade i před tváří boží.

Miss je Obluda!

Sobota, 09 Červen 2018 07:06 Markéta Šichtařová

Zaplaťpámpu, že vývoj se ubírá tím správným směrem. Kampaň #metoo jasně ukázala, jaký je trend. Dost bylo sexismu a zesměšňování žen.

Jsme na sankčním seznamu

Sobota, 02 Červen 2018 07:06 Petr Bílek

Řekli byste, že spolupracovat externě s Literárními novinami by mohlo člověku přivodit šok? Taky by mě to ani nenapadlo. Jsme na autory přece vlídní, necháváme je psát, co chtějí, čekáme na texty až do chvíle, kdy nás začne uhánět tiskárna, škrtáme ohleduplně. Je s námi radost pobýt, šarmem a pochvalami nešetříme. Ale přesto se skutek stal.

Zákaz informací: Tohle už je přes čáru

Sobota, 02 Červen 2018 06:18 Markéta Šichtařová

Byla jsem hodně překvapená, jak málo lidí v posledních dnech zaznamenalo jméno Tommy Robinson. Ale na druhou stranu – je to vlastně logické.

Co najdete v Literárních novinách 6/2018

Pátek, 01 Červen 2018 10:18 red

 

Červnové Literárky se ptají, jestli Česká televize pomáhá lepšímu porozumění světu. Šestice anketářů odpovídá velmi různorodě a Milan Knížák přitvrzuje akcenty svou titulní kresbou. Šéfredaktor Petr Bílek ve svém sloupku vypráví historku o mentálních mapách některých českých intelektuálů a smutně konstatuje, že Literární noviny se ocitly na jejich sankčním seznamu. Spisovatelka Irena Dousková komentuje v rozhovoru svou právě vydanou prózu Rakvičky a odmítá domněnku, že by trpěla nostalgií po socialistických dobách, do nichž děj knížky zasadila.

BESEDA - EVA HAHNOVÁ: ČEŠI O ČEŠÍCH

Středa, 30 Květen 2018 06:22 red

 

Srdečně vás zveme na další z řady besed, které Literární noviny pravidelně pořádají nad vybranými knižními tituly…

strana 1 z 131

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB