Offline

Jak se to multikulturalismu nepovedlo

Jak se to multikulturalismu nepovedlo

Neděle, 11 Listopad 2018 06:17 Markéta Šichtařová

 

Je to celkem známá poučka: Čím víc se tlačí na pilu, tím spíš se pila zakousne. Může to mít tisíc a jednu variantu v běžném životě, ale většinou to platí beze zbytku.

Ve stínu prosperity

Ve stínu prosperity

Neděle, 11 Listopad 2018 06:06 Petr Bílek


Bude zima. Majitelé nemovitostí se mají postarat o revize kotlů. Na rozdíl od prohlídek topenišť probíhají alespoň v Praze revize kontejnerů s odpadem nepřetržitě, sezónní výkyvy nezaznamenávají.

Poslancova zadnice a jiný bulvár

Poslancova zadnice a jiný bulvár

Neděle, 11 Listopad 2018 05:51 Petr Žantovský


V nepravidelných intervalech, ale vlastně téměř neustále se vrací otázka, kam až smí či může dojít voyerství, senzacechtivost a hyenismus bulvárních médií. Pravda, v posledních letech se už i samo slovo „bulvární" poněkud rozpíjí a jeho kdysi evidentní pokleslý obsah těžící z hodně nízkých pudů příslušné části publika přechází už skoro do médií všech, jistě ne ve stejné hojnosti výskytu, ale ve stejné míře pokleslosti. (na snímku Umberto Eco)

Vtipy, vtipnosti a mrazení v zádech

Vtipy, vtipnosti a mrazení v zádech

Sobota, 10 Listopad 2018 06:01 Jindřiška Ptáčková

Předem upozorňuji, že mnohé, co tady napíšu, nebude žádná novinka.

Jak jsem to zkoušel

Sobota, 10 Listopad 2018 05:53 Roman Žižlavský

Snažím se, aspoň občas, dělat to, co se říká, že je dobré. Chránit naši Zemi. Tu velkou. A podporovat naši zem. Tu malou, českou. Ale nedá se říci, že by se mi dařilo.

Pozvánka: Papír na tisíc let

Středa, 07 Listopad 2018 14:52 red

„Víte, čím je papír hanji zajímavý,“ zeptal se mne velvyslanec Korejské republiky Moon,Seoung-hyun, když jsme stáli u dřevěné kádě, ve které se z lýka moruší korejský ruční papír vyrábí. „ Počátek se v Koreji datuje už do doby před tisícem let a prý také tak dlouho vydrží….“

Vládnou nám média?

Neděle, 04 Listopad 2018 06:06 Petr Žantovský


Pesimisté (realisté?) celého světa se už dlouho shodují na tom, že skutečná, hmatatelná realita se pomalu či rychleji mění, ustupuje a přenechává své místo realitě vymyšlené, virtuální, vytvářené ponejvíce médii. Média diktují témata, nastolují agendu, často si prostě jen bohapustě vymýšlejí, ale i výmysl, je-li vnucen veřejnosti dostatečně masově, stává se skutečností a ovlivňuje další běh událostí. Tomu se tedy říká prý médiokracie.

Nevěřte, že důchody porostou

Neděle, 04 Listopad 2018 06:02 Markéta Šichtařová

 

Znáte ten večerníček o Dorotce? Papoušek jí vysvětloval, jak nebezpečné jsou sirky. Ale Dorotka si myslela, že je chytřejší než papoušek, a tak dlouho si se sirkami hrála, až začal dům hořet.

Óóóó zazni písni vznešená

Sobota, 03 Listopad 2018 06:07 Jindřiška Ptáčková

Kdyby si někdo dal tu práci a sáhl do nepochybně obřího archivu Československého rozhlasu, to by bylo pokladů! A kdyby si ten někdo dal práce ještě víc, dopídil by se pravých diamantů z období počátku padesátých let. Pak by neškodilo vytvořit takové žertovné pásmo a posluchači by se nějak divili, jaké pitomosti je lidstvo schopné vyvinout. (Nó, někdo by možná i slzu v koutku oka zamáčkl.)

strana 1 z 144

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB