Roman Žižlavský: Blásnění

 

Blásnění přebalV listopadu minulého roku vyšla kniha magických povídek, básní a esejů s názvem Blásnění. Je to kniha rozličných barev a odstínů, temných tůní, hlubokých lesů, radosti i úzkosti, palety existence a navíc se sférickými ilustracemi.

 

 

 

Sbírka magických povídek, pohádek, hlubokonosných básní a odříkánek je doplněná eseji s hlavou a patou. Autorem BLÁSNĚNÍ je spolupracovník našeho webu Roman Žižlavský a jeho některé texty můžete číst pod názvem „Vhled“ .

Kniha vyšla ve spolupráci s undergroundovým brněnským nakladatelstvím Ears and wind

 

Ukázka z knihy

Kolikrát sedat? Kolikrát lehat? Kolikrát nádech? Kolikrát výdech? Kolikrát polknout, kolikrát němě zívnout? Však já vím, kdo to ocení, kdo to bude mít na paměti? Kolikrát vynést smetí? Vyjít ze dveří, vrátit se k večeři… Zajít k přátelům, dát popelnici před dům? Podívat se ke hvězdám... Ach, nač ta marná slova. Vždyť jak ta voda…co teče…se vše jako had svleče ze slupky tvaru, a až to uvidíš bez obalu, přestaneš počítat…

Jak na vodě list

Jak parního válce pístBlásnění 1

Vidím i do skrytých míst

Do cizích hnízd

Vidím světa světlo hníst

Kam se pak poděje

Má marná naděje

Že ze mě

Něco bude?

Co zbude

Když mě ubude

V NAŠEM SNU

Vítejte v našem snu, udělejte si pohodlí. Libo tequilu či raději něco zakouřit? Nebo kapku tělesného nepohodlí či zrovna postižení? Na monitorech můžete sledovat filmy dle naší nabídky, novinkou jsou alternativní konce. Po celou cestu jsou k vám dispozici naši stevardi a stevardky, říkejte jim klidně maminko a tatínku, dědečku, babičko, jak je ctěné libo. Projíždíme krajinou motýlího dechu, počasí je naladěno na frekvenci radostného očekávání, sluneční svit odpovídá pozdně letní náladě pomalu se krátících dnů. Máte k dispozici tiskoviny a knihy, počítačové hry, vztahové problémy, sexuální prožitky, různé typy bloků, mezi alergiemi bychom chtěli upozornit na nově přidanou na akvarijní rybičky a bonbony s eukalyptem – rozhodně vyzkoušejte! Během cesty, prosím, používejte bezpečnostní pásy a neotevírejte okna. Je to z důvodu vaší bezpečnosti. Přívod běžného typu povrchního vědomí je zajištěn našimi generátory. Přejeme klidnou a ničím, opakuji ničím, nerušenou jízdu.

 

Blásnění 2

       

V chaosu bezčasí

Mračna řasí svou náruč

Hromadí zásluhy padlých andělů

Do konce zbývá věčnost

A ptačí zob

Se kutálí po cestě

Ve věčném tlení

světlo se tmou se žení

setnou klasům hlavy

sepnou osudy dohromady

kolotání

jiskření

třpyt

nic nazbyt

 

 

Co uvidíš v hlubinách

Okovů náraz

Kam se vrací

Ten, kdo ji hledá

Má jen své zapálené oči

Když se ruka nedotkne, když se pohled ustrne, vše je nehybné, vše je zářící, v krocích tisíců ses našel, ve větru zpěvu, v tvrdosti ledu, v popelu a chlebu. Kdo jsi, nezřetelný stíne? Co na sebe víme? Než se všechno to zdání rozplyne…

 

Další ukázky z knihy včetně ilustrací naleznete zde: https://www.facebook.com/blasneni/

Knihu možno zakoupit u autora na emailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript či v Praze v knihkupectví U Džoudyho, v Brně v kavárně Ponava. 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Pondělí, 09 Leden 2017 15:31 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB