Čtení

John Archibald: 1+1=1. Rovnice života a symbiotická ®evoluce

John Archibald: 1+1=1. Rovnice života a symbiotická ®evoluce

Středa, 26 Červenec 2017 08:06 Výběr - red / CTENARKNIH.BLOGSPOT.COM

Věděli jste, že každá ze zhruba deseti bilionů buněk vašeho těla má ve svém jádře napěchovanou metr dlouhou dvoušroubovici? A že vaše DNA by překlenula Atlantik a natáhla by se z New Yorku až do Londýna?

Wojciech Górecki: Přípitek předkům

Wojciech Górecki: Přípitek předkům

Úterý, 25 Červenec 2017 07:19 Výběr-red / ctenarknih.blogspot.com

 

Mezi hosty Měsíce autorského čtení (Literární noviny jsou jeho mediálním partnerem), který se v průběhu července koná v Brně, Wroclawi, Ostravě, Košicích a Lvově, se objevují i polský reportér Wojciech Górecki. Největší literární festival u nás je letos zaměřen hlavně na Gruzii, gruzínské autory, gruzínskou literaturu. I do toho tématu polský host dobře zapadá – ve své literární i analytické práci se specializuje na problematiku severního a jižního Kavkazu. Věnoval jí triptych reportážních knih - Planeta Kaukaz (Planeta Kavkaz), Toast za przodków (Přípitek na předky) a Abchazja (Abcházie). Prostřední z nich se ještě během letošního podzimu chystá vydat – v českém překladu Barbory Gregorové a Michaly Benešové – nakladatelství Dokořán, ve své edici věnované polské reportérské škole.

Steve Robinson: Poslední anglická královna

Steve Robinson: Poslední anglická královna

Pondělí, 24 Červenec 2017 06:52 Výběr - red / CTENARKNIH.BLOGSPOT.COM

 

Když americký genealog Jefferson Tayte dorazí do Londýna, zemře mu v náruči jeho starý přítel a kolega. Nedlouho poté se Tayte a profesorka historie Jean Summerová vydají po mrtvolami poseté cestě, která je zavede až do roku 1708 k Londýnské královské společnosti.

Thomas Enger: Smrtelná rána

Thomas Enger: Smrtelná rána

Sobota, 22 Červenec 2017 07:53 Výběr - red / CTENARKNIH.BLOGSPOT.COM

Henning Juul sedí v loďce, klouzající po vodní hladině temného lesního jezírka. Naproti němu sedí ozbrojený muž a na dně loďky leží černý igelitový pytel s mrtvolou, kterou muž zanedlouho svrhne do vody. Ví, že ho brzy potká stejný osud, a snaží se vnitřně přijmout svůj úděl. Uplynuly dva roky ode dne, kdy Juul při požáru ve svém bytě, který někdo úmyslně zapálil, přišel o syna Jonase. Od té doby vytrvale pátrá po viníkovi této tragédie. Postupně rozkrývá jeden kriminální případ za druhým a stopy, které sleduje, nyní konečně vedou k rozuzlení…

Jan Theobald Held: Fakta a poznámky k mému budoucímu nekrologu I.

Jan Theobald Held: Fakta a poznámky k mému budoucímu nekrologu I.

Středa, 19 Červenec 2017 08:03 Výběr - red / CTENARKNIH.BLOGSPOT.COM

 

Českému publiku se dostává do rukou poprvé v ucelené verzi český překlad první části unikátních vzpomínek lékaře Jana Theobalda Helda (1770–1851), které vznikly na sklonku jeho života. Zahrnují léta jeho mládí (1773–1799) a čtenářky a čtenáři se tak mohou ponořit do vzpomínek na osvícenské období, pro něž v českém prostředí v podstatě jiný takto rozsáhlý a výpravný text osobního charakteru nemáme.

Erlend Loe: Náklaďáky Volvo

Erlend Loe: Náklaďáky Volvo

Úterý, 18 Červenec 2017 08:27 Výběr-red / ctenarknih.blogspot.com

 

„Mladý muži, říká von Borring, vy máte problémy. Máte ochablý stisk ruky. Vodnaté oči. Potřebujete pomoc. Nevím, co potřebuju, odpovídá Doppler. Ale pomoc, to zní jako dobrý začátek.“

S. Craig Zahler: Špinavý kšefty na North Ganson Street

S. Craig Zahler: Špinavý kšefty na North Ganson Street

Neděle, 16 Červenec 2017 07:39 Výběr - red / CTENARKNIH.BLOGSPOT.COM

 

Drsná, nekompromisní a politicky nekorektní krimi.

Život se stromy

Život se stromy

Sobota, 15 Červenec 2017 07:07 Výběr - red / CTENARKNIH.BLOGSPOT.COM

Místo stromů v našem životě je nezastupitelné. Často na jejich přítomnosti téměř zapomeneme, a přitom ovlivňují kvalitu našeho každodenního žití více, než by se mohlo zdát. Stromy se podílejí na obrazu naší krajiny, mají vliv na klima, dřevo hraje zásadní roli v architektuře i ve vybavení domácností. Zároveň nás symbolika stromů provází od nejstarších dob naší kultury, nalezneme ji v mýtech i lokálních legendách, památné stromy odkazují na významné historické události či osobnosti.

Milan Kuna: Antonín Dvořák

Milan Kuna: Antonín Dvořák

Pátek, 30 Červen 2017 06:58 Výběr - red / CTENARKNIH.BLOGSPOT.COM

 

Mezi mnoha lidmi, s nimiž se Antonín Dvořák v životě setkával, byli čeští i cizí skladatelé, dirigenti, instrumentalisté a operní pěvci, hudební kritici a pedagogové, libretisté, nakladatelé, dramaturgové orchestrů i organizátoři festivalů, dále Dvořákovi žáci a samozřejmě také přátelé a členové rodiny. Kniha představuje formou rozšířených slovníkových hesel 430 hudebních, kulturních i politických osobností, ale též prostých lidí, kteří se se skladatelem vídali bezprostředně při osobních setkáních nebo si s ním psali.

strana 1 z 108

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB