Z obsahu listopadového Biblia, přílohy Literárních novin 11/2017:


Biblio201711 copy

 

ROZHOVOR S JANEM CEMPÍRKEM
... Hana Soukupová vyzpovídala autora, kterého proslavila mystifikace z roku 2009, kdy pod jménem smyšlené vietnamské autorky Lan Pham Thi získal s novelkou Bílej kůň, žlutej drak Literární cenu Knižního klubu. Nyní vydal v nakladatelství Novela bohemica pod vlastním jménem novou knihu Nejšťastnější generace.

OHLÉDNUTÍ ZA TABOOKEM 2017
... Reportáž z letošního ročníku mezinárodního festivalu malých a středních nakladatelů, který proběhl ve dnech 28. až 30. září v jihočeském Táboře a nabídl jako obvykle bohatý doprovodný program, laděný tentokrát v duchu tématu "Humor – groteska – satira – sarkasmus".

 

 

PDF | online verze (příloha Literárních novin)

 

 

 

POHLEDEM NAKLADATELE
... Do rubriky dávající prostor hlasům těch, bez nichž bychom neměli co číst, tentokrát svým sloupkem přispěl Jan M. Heller, ředitel Nakladatelství Akademie múzických umění (NAMU), který zdůraznil potřebu spolupráce a nutnost rozhledu coby dva základní předpoklady pro výkon nakladatelského řemesla.

MĚSÍC U KNIHOVNY
... Šéfredaktor Literárních novin Petr Bílek jako každý měsíc recenzuje několik knižních novinek: novou sbírku Bedřicha Stehna, knihu Davida Sattera o současném Rusku, nový román Markéty Hejkalové a kolektivní monografii o Tetíně svaté Ludmily .

ČESKÝ FILM O LÁGROVÉ BÁSNÍŘCE
... Recenze snímku 8 hlav šílenství, inspirovaného osudem ruské básnířky a novinářky Anny Barkovové (1901–1976), který natočila režisérka Marta Nováková a v němž hlavní hrdinku ztvárnila zpěvačka Aneta Langerová.

3 OTÁZKY PRO... JANA VLASÁKA
... Krátký převzatý rozhovor s hercem Janem Vlasákem, který pro vydavatelství OneHotBook právě načetl román Soumrak dne, nejznámější dílo čerstvého laureáta Nobelovy ceny za literaturu Kazua Ishigura.

POSLECHEM PETRA NAGYE
... Recenze dvou audioknižních novinek – dalšího přírůstku edice Mistři slova, kterým se stal nejnovější román spisovatele Salmana Rushdieho s názvem Dva roky, osm měsíců a jednadvacet nocí (Audiotéka) v podání Hany Maciuchové, a dramatizace jedné z nejslavnějších moderních pohádek, Malého prince (Supraphon) od Antoina de Saint-Exupéryho.

CO PRÁVĚ ČTE...
... Trojice českých autorů – Vratislav Maňák, Alena Mornštajnová a David Zábranský – se nám svěřila se svými aktuálními čtenářskými zážitky.

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB