Albatros Media koupil nakladatelství DOMINO


Nakladatelský dům Albatros Media, a. s., koupil 100% obchodní podíl v nakladatelství DOMINO, které je známé vydáváním detektivních románů a thrillerů. „Tyto žánry jsou mezi čtenáři jedněmi z nejpopulárnějších. Albatros Media tak pokračuje v dlouhodobé strategii posilování pozice v segmentu fiction pro dospělé,“ uvádí PR manažerka Albatros Media Veronika Sonnková.

Ilustrační foto: Tom Hermans, Unsplash

 

Nakladatelství DOMINO je třináctou akvizicí nakladatelského domu Albatros Media, kterému by měla přinést zvýšení konsolidovaného ročního obratu na zhruba miliardu korun. Albatros Media bude i nadále pokračovat ve vydávání titulů pod značkou DOMINO. Cena transakce nebude po dohodě obou stran zveřejněna.

Hlavním důvodem akvizice je podle Václava Kadlece, generálního ředitele Albatros Media, právě silná pozice DOMINA ve vydávání krimi literatury: „Detektivky jsou pro čtenáře atraktivní a představují setrvale rostoucí segment literatury. Současná krimi už navíc není jen odpočinkovým čtením, řeší palčivé společenské problémy, a dostávají se do ní i témata, jakými jsou terorismus, migrační krize nebo kybernetické útoky. Portfolio nakladatelství DOMINO je navíc širší a v jeho produkci jsou zastoupeny i další výrazné žánry, například společenské romány.“

Nakladatelský dům Albatros Media podle něj za poslední tři roky navýšil produkci detektivek a thrillerů zhruba o třetinu a chce v ní i nadále posilovat. Mimo jiné i díky akvizici DOMINA. „Jsem nesmírně rád, že do našeho portfolia přibydou tak zvučná jména, jakými jsou Michael Connelly, Jeffery Deaver, Sharon Bolton, Steve Berry nebo Lisa Jackson,“ dodává Václav Kadlec.

Vydání novinek od zmíněných autorů se připravuje na druhou polovinu letošního roku. „Těším se, že zázemí silné nakladatelské skupiny Albatros Media nám umožní mnohem efektivnější práci s našimi autory a přinese lepší možnosti pronikání našich titulů k čtenářům. A to nejen v rámci žánru krimi, ale také v rámci naší ediční řady Inteligentních románů pro inteligentní ženy nebo společenských románů literárnějšího charakteru,“ říká Karin Lednická, zakladatelka a majitelka nakladatelství DOMINO, které funguje od roku 1997.

 

Knižní přílohu květnových Literárních novin Biblio (vycházejí  ve čtvrtek 25.4.) najdete ve stejný den i v Lidových novinách.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB