Redakce Knihy Zlín a Plus se slučují, značka "Nakladatelství Plus" zaniká


K pondělí 1. dubna dochází ke spojení nakladatelství Kniha Zlín a nakladatelství Plus, které patří pod nakladatelský dům Albatros Media. Své knihy budou nadále vydávat pod společnou značkou Kniha Zlín.

Produkce Knihy Zlín a nakladatelství Plus. Foto: Albatros Media

 

„Obě nakladatelství jsou velmi podobně profilována, zaměřují se především na literaturu pro náročnější čtenáře. V jejich portfoliu najdete však i kvalitní thrillery, původní českou beletrii a literaturu faktu. Spojení obou značek pro nás tedy je logickým krokem, díky němuž můžeme lépe využít dlouholeté zkušenosti a kvality obou redakcí a také synergie marketingových a obchodních aktivit,“ říká Karolina Myšková, programová ředitelka literatury pro dospělé v Albatros Media. Podle ní změna usnadní čtenářům orientaci na knižním trhu.

Pod značkou Kniha Zlín budou nadále působit kompletní redakční týmy obou nakladatelství. Změna by se tak podle Myškové čtenářů neměla nijak dotknout, přinese jen zjednodušení ve struktuře nakladatelského domu Albatros Media. „Rozhodli jsme pro sloučení redakcí pod značku Kniha Zlín, protože tato značka je mezi čtenáři, knihkupci ale například i zahraničními agenturami více etablovaná a známá,“ dodává Karolina Myšková.

„Nyní se můžeme v širším redakčním týmu soustředit na zkvalitnění edičního plánu a rozvíjení silných stránek obou nakladatelství a nevyčerpáváme se vnitřní konkurencí. Dříve totiž bylo běžné, že jsme usilovali o podobné tituly, sledovali stejné informační kanály a četli stejné rukopisy, což není samozřejmě v rámci velkého nakladatelského domu vůbec efektivní,“ upřesňuje šéfredaktorka Knihy Zlín Lucie Smolka Fruhwirtová.

Nakladatelství Plus vzniklo jako samostatná značka v rámci Albatros Media v roce 2009 a zaměřovalo se na kvalitní mainstreamovou literaturu všemožných žánrů – od lehčích románů či humoristického čtení přes thrillery, závažnější psychologické a společenské romány, hororové či sci-fi povídky až po historické romány. Mezi autory, které vydávalo, patří Robert Galbraith, Samuel Bjørk, Pavel Taussig, Helen Fieldsová, Stephen Clarke, Ray Bradbury, Karel Pacner, H. P. Lovecraft nebo Joseph Helller.

Nakladatelství Kniha Zlín existuje od roku 2004, součástí skupiny Albatros Media se stalo v roce 2017.  V jeho portfoliu dominují současné romány a kratší prozaické žánry a knihy z oblasti literatury faktu. V současnosti zaujímají v edičním plánu stále výraznější místo také knihy o umění. Mezi nejznámější vydávané Knihou Zlín patří například Jo Nesbø, Simon Mawer, Václav Smil, Peter Goes, Erlend Loe, Jonathan Franzen nebo Jørn Lier Horst.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

plakat

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB