Víkend s fejetonem č. 16


fejeton ilustrace Fejeton je forma, a to novinářská. Loučení je také forma, a to určité společenské etikety.

 

 

 

Netušil jsem, že skloubím obě věci dohromady. Zkrátka, vyšlo to tak. Předesílám, že ani přes jednu formu nejsem odborníkem. V Literárkách po sedmi letech končím a tím se loučím se čtenáři i s rubrikou, kterou jsem před časem založil, jako i jiné, na které jste si již zvyklí. Sedm let jsem také vedl server iHNed.cz, jehož jsem byl prvním šéfredaktorem –sedmičky jsou mi souzené…

 

Když píši tyto řádky, vím, že odcházím do neznáma. I to je život a vím, že po čase, člověk na to bude vzpomínat s nadhledem. Nesmí se na mě fejetonisté zlobit, že jsem také je ponechal neznámu. Nezbývá, než doufat, že pokračování se konat bude, ať v Literárkách nebo jinde.

 

Tím se také loučím s autory nejen fejetonů, ale i pisateli ostatních článků, komentářů, glos, blogů, recenzí a kdoví čeho jiného. Za tu dobu jich nebylo málo a rád na všechny vzpomínám. Občas jsme si spílali a občas vzájemně notovali. Stejně tak tomu bylo s nepochopením a pochopením u čtenářů. V editorské práci tomu není jinak. Škoda, že jsem nikdy žádný fejeton nenapsal a mohli mě autoři kritizovat, že sám to neumím. Na fejeton se necítím a obdivuji ty, kteří to dokážou a smekám před nimi.

 

Nakonec jen technická poznámka. Do konce roku ještě web povedu a občas něco napíši. Ale již teď přeji všem veselé, šťastné Vánoce a hodně zdraví, štěstí v Novém roce 2019.

 

 

Nabídka tohoto víkendu:

 

Sobota

 

Jindřiška Ptáčková: Ježíškova patička

Rudolf Křesťan: Věřte – nevěřte

 

 

Neděle

 

Petr Žantovský: Chci toho snad příliš?

Markéta Šichtařová: Občas stát taky nezaklekne

 

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP