Netradiční pojetí dřeva na výstavě Všelijaké věci


Všelijaké věciAtelier K.O.V. (koncept, objekt, význam) Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze představí v kruhovém prostoru DBK galerie výběr studentských prací z období posledních dvou let pod názvem Všelijaké věci. Zahájení výstavy proběhne dnes 23. 2. 2012 v 18 hodin.

Mladí výtvarníci jsou vedení doc. Evou Eisler. Jejich výstava přiblíží návštěvníkům škálu užitných předmětů s přesahem do volného umění, zpracovaných na daná semestrální a klauzurní témata, všech možných materiálů a forem, s důrazem na dřevo.

Ateliér K.O.V. na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, pod vedením Evy Eisler od roku 2007, navázal na dlouholetou tradici původně Ateliéru Kov a šperk. Dnešním cílem atelieru však není pouze vychovávat umělecké šperkaře nebo designery, ale spíše vést studenty k tomu, aby si prohloubili pochopení významu i třeba těch nejmenších detailů či fragmentů komplexní struktury a jejich uplatnění v rámci kontextu celku, v návaznosti na design, architekturu a volné umění.

Smyslem atelieru je docílit konceptuální uvažování, aktivní dialog, uvolnění představivosti a kreativity studentů a toho, aby se v nich vzbudil hravý, inovativní a imaginativní přístup. Studenti jsou vedeni k tomu, aby formulovali své představy jasně, se smyslem pro logiku, ale i poezii věcí a přiměřenost danému záměru. Experimentování s nejrůznějšími materiály, aplikacemi a technologickými postupy může vést studenta k široké škále uplatnění po ukončení studia. Výstavu bude možné zhlédnout v DBK Galerii v 5. patře (Budějovická 64, Praha) až do 22. 3. 2012.

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB