Ve čtvrtek začíná Lipský knižní veletrh. Představuje se B. Němcová, ale také Ivan Martin Jirous


Lipsky-knizni-veletrh-logoLipský knižní veletrh, 15. – 28. března 2012 je druhým největším veletrhem v Německu, pořadatelé hlásí účast 2 071 vystavovatelů ze 44 zemí světa, přivážejících více jak 20 000 knižních novinek. Literární festival „Leipzig liest" (Lipsko čte), který přes dvacet let rozšiřuje nabídku veletrhu o doprovodný program, letos čítá na 2 600 akcí, ve kterých na 350 místech vystoupí 2 780 autorů.

Česká republika bude mít svou expozici na ploše 48 metrů čtvrečních a v literárním programu, který nás zde bude prezentovat, se představí Bianca Bellová, Eugen Brikcius,Irena Dousková a Marek Šindelka, ten kromě čtení na veletrhu bude také besedovat v rámci tradičního česko-slovenského čtení s Monikou Kompaníkovou. Český stánek bude v hale 4, D403.

České knihy jsou na stánku uvedeny v rámci výstav nazvaných: Nejkrásnější české knihy, Laureáti literárních cen za rok 2010 a 2011, Zlatá stuha - ocenění autoři a ilustrátoři literatury pro děti a mládež, Česká literatura v překladech a Novinky ze současné české poezie a prózy (autoři uvedení v publikaci Nová česká beletrie 2010/2011). Knižní výstava rovněž přibližuje spisovatelku Boženu Němcovou, od jejíhož úmrtí letos uplynulo 150 let. Výstava Odešli, přesto zůstávají představí knižní tvorbu v nedávné době zemřelých osobností (Hana Andronikova, Jiří Gruša, Václav Havel, Ivan Martin Jirous, Arnošt Lustig a Josef Škvorecký).

V komerční části expozice své knihy prezentuje 9 nakladatelství (Academia, Baobab  GplusG, Euromedia Group, Fermata, Finidr, Harry Putz, Host, Mladá fronta a VUTIUM).

V rámci programových aktivit Lipského knižního veletrhu a německých nakladatelství se návštěvníci budou moci setkat i s dalšími českými autory – Pavlem Bryczem, Otou Filipem, Ivanem Klímou, Jaroslavem Rudišem s Jaromírem 99 a Alenou Zemančíkovou.

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB