Michal Viewegh a Halina Pawlowská jsou nejprodávanějšími autory roku 2011


Mafie v PrazeK nejprodávanějším autorům roku 2011 opět patřil Michal Viewegh, tentokrát s detektivkou „Mafie v Praze", dále pak Zdeněk Svěrák se svými „Novými povídkami". Úspěšná byla i Halina Pawlowská s knihou „Velká žena z východu" a Barbara Nesvadbová se sbírkou fejetonů „Borůvky".

Vieweghův román byl napsán ve spolupráci s investigativním novinářem Jaroslavem Kmentou. Ten mu dodával podklady. Společně vypráví o temném a realistickém obraze současné české společnosti. Postavy jsou inspirovány skutečnými. To se autor nebojí přiznat. Skutečná jména však v knize nebudou. Ovšem pozorný čtenář jistě pochopí, o koho jde. Halina Pawlowská zabodovala svým neotřelým humorem. Krutě veselý příběh o mladé ženě z Česka, která se rozhoduje nejen mezi třemi osudovými muži, ale taky mezi zahraniční kariérou, horskou loukou a touhou být nejkrásnější ze všech, potěšil nejednu čtenářku.

Mezi bestsellery se zařadil i Zdeněk Pohlreich s kuchařkou „Šéf na grilu", tím potvrdil, že patří mezi největší české kuchařské celebrity. Překvapením se staly „Hrůzostrašné pohádky" Jiřího Žáčka a Adolfa Borna nebo například kniha Anny Strunecké a Jiřího Patočky „Doba jedová" mapující všechny oblasti lidského života, ve kterých se dostáváme do kontaktu s nebezpečnými látkami.

Úspěch slavil mimo jiné i Karel Felt, který v knize „Rebel" zachytil osobní zpověď Tomáše Řepky, jednoho z nejlepších českých fotbalistů posledních dvaceti let. Mezi nejprodávanější knihy patřila rovněž kniha Václava Klause „Evropská integrace bez iluzí".

Nejúspěšnější knižní novinky roku 2011 budou oceněny během galavečera, který proběhne v sobotu 28. ledna 2012 od 19 hodin v kongresovém sále pražského hotelu DUO. Slavnostním večerem bude provázet Jana Doleželová, Miss ČR 2004.

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB