Od roku 2015 se snad dočkáme dalších Salingerových děl

Email Tisk PDF

JD SalingerKdyž v lednu 2010 ve svých jednadevadesáti letech Jerome David Salinger zemřel, zůstala po něm „závěť", ve které jsou pokyny, spíše harmonogram, jak mezi lety 2015 až 2020 publikovat jeho dosud nezveřejněné dílo.

Jedná se o dílo včetně opětovných příběhů o rodině Glassových. Základem pro ně byl vztah k první manželce Sylvii Welterové, Němce, se kterou se oženil krátce po Druhé světové válce. Další kniha opět ztvárňuje příběh Holdena Caulfielda, generacím čtenářů známého z knihy „Kdo chytá v žitě". Román popisující dospívání a deziluzi života, se stal po jeho napsání v roce 1951 bestsellerem.
Novinky o možném vydání dalšího Salingerova díla přinášejí dnes různé servery ( např. The Guardian) v souvislosti s vydáním jeho sedmi set stránkové biografické knihy nazvané jednoduše „Salinger" od dvojice Davida Shieldse a Shana Salerna. Ta se má objevit v knihkupectvích 3. září.
Zprávu o vydání dalších Salingerových děl nechce nikdo komentovat ani vydavatelství „Little, Brown", které vydalo knihu Kdo chytá v žitě, ani Salingerův syn Matt, který navíc pomáhal konzultacemi s otcovou pozůstalostí.
O J. D. Salingerovi je známo, že v polovině šedesátých let údajně nic nenapsal a žil v ústraní. Později měla knižně vyjít jeho povídka Hapworth 16, 1924, která se objevila v roce 1965 v kulturním magazínu The Newyorker, ale když na veřejnost pronikly zprávy, že kniha vyjde v jednom menším virginském nakladatelství Orchises, odmítl knihu vydat. Spekulovalo se, že Salinger stejně dále píše, což sám v roce 1974 potvrdil ve svém rozhovoru pro deník New York Times, ale uvedl, že píše pouze pro sebe. Nikdo neví, o čem psal a nikdo nemá žádné zprávy o tom, jaké autorské poklady se skrývaly v jeho domě v Cornishi, ve státě New Hampshire.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Pondělí, 26 Srpen 2013 15:42 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB