Patti Smith chystá pokračování svých pamětí


Patti Smith, legenda americké hudební scény, má v plánu napsat další knihu vzpomínek. Ta první vydala z roku 2010 vyvolala vlnu nadšených kritik, stala se bestsellerem a získala prestižní americkou literární cenu National Book Awards. Loni vyšla v nakladatelství Dokořán česky pod titulem Jsou to jen děti.

V rozhovoru pro magazín Billboard Patti Smith prozradila, že nová kniha bude popisovat v zásadě stejné období jako Jsou to jen děti, jiný bude ale záběr. Zatímco v prvních memoárech se věnovala hlavně svým vztahům s bohémským newyorským fotografem Robertem Mapplethorpem, nyní se soustředí na svou rodinu, manžela a kytaristu skupiny MC5 Freda Smithe a na hudbu. „O sexu, drogách a rock´n´rollu žádné zvláštní příběhy nemám,“ prohlásila pětašedesátiletá rockerka a básnířka. „Možná mám ale příběhy mnohem lepší: díky rock´n´rollu jsem projela svět, pracovala se už zesnulým bratrem Toddem a seznámila se i s Fredem. To všechno můj život změnilo a mám o čem vyprávět.“

Zároveň s prací na knize vzpomínek Patti Smith dál na koncertech hraje skladby ze svého letošního alba Banga, zatímco po světě putuje výstava jejích fotografií Patti Smith: Solo Camera.

Příští rok by měla rovněž nahrát svou verzi standardu Spencera Williamse z roku 1915 I Ain't Got Nobody. Skladba je určena pro závěrečnou řadu seriálu Impérium - Mafie v Atlantic City, který vysílá televizní kanál HBO.

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB