Do Tábora na Tabook (3): Autoři a nakladatelé ve stanu


tabook logoCentrum táborského festivalu malých vydavatelů Tabook bude v pátek i v sobotu stan na náměstí TGM. Tam mohou návštěvníci potkat autory i ilustrátory, ale také se seznámit s těmi, kdo knihy vydávají. Nakladatelé by měli být přítomni na stáncích během tzv. šťastných hodinek – v pátek od 13 do 14, v sobotu mezi 10 a 11.

Páteční program ve stanu zahájí nakladatelství Labyrint, které od 10 hodin představí svoji nejnovější produkci – zejména knihy z dětské edice Labyrint. Během pátku budou ve stanu číst a představovat své knihy Ester Stará (11.00, Nakladatelství 65. pole) a Iva Procházková (16.00, Paseka). Sobotní program otevře (v 10.00) Jáchym Topol, který představí knižní produkci Knihovny Václava Havla. V 10.45 začne Radek Malý číst z knihy Poetický slovníček dětem v příkladech (Meander). Historickou knihu Františka Šmahela Diví lidé (Argo) představí Martin Nodl ve pravé poledne.

Stan bude i místem několika tvořivých dílen. V pátek to bude například literární dílna pro děti i dospělé, kterou od 13. hodin povede Pavel Hrnčíř nebo výtvarná dílna, při které Lucie Lomová (od 14. do 15.30) představí nejjednodušší principy tvorby komiksového stripu. Sobotní dopoledne (10-11.30) vyplní autorská výtvarná dílna scénografky, výtvarnice, spisovatelky a autorky Baobabu Dagmar Urbánkové inspirovaná čerstvou knihou Cirkus ulice. (Baobab). Na ni naváže (12.00–14.00) tvořivá dílna inspirovaná knihou Mařenka už říká Ř! autorů Ester Staré a Milana Starého. (Nakladatelství 65. pole). Povídání a vytváření komiksů s táborskými autory Klárou a Honzou Smolíkovými, kteří v září vydali v nakladatelství Albatros knížku Husité začne v sobotu ve 14.00.

Dnes je stan otevřen do 18 hodin, v sobotu do 16.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB