Včera byla poprvé vyhlášena hudební cena Vinyla


vinyla-logoVýsledky 1. ročníku Hudebních cen Vinyla vyhlášeny včera na brněnské Flédě. Deska roku: B4 (Didaktik Nation Legendary Rock), Objev roku: Fiordmoss, Počin roku: Creepy Teepee.

Slavnostní vyhlášení 1. ročníku Hudebních cen Vinyla proběhlo v brněnském klubu Fléda. Večer byl koncipován jako koncert, na kterém vystoupily Please the Trees, Gurun Gurun, WWW a KITTCHEN. Proběhl také křest limitované edice vinylu, na němž je po jednom tracku od všech nominovaných.

Vítězná skupina B4 je z Nového Boru na Českolipsku a cenu získala za svou nahrávku Didaktik Nation Legendary Rock titul deska roku. Objevem roku se stali brněnští Fiordmoss a počinem roku kutnohorský festival Creepy Teepee. Tento festival byl oceněn, neboť seznamuje posluchače s trendy současné alternativní hudby.

O skupině Fiordmoss - objevu roku řekl porotce Jiří Špičák z rádia Wave: „Z nejisté skupiny, která se ještě před nedávnem utápěla v nepříliš výrazném písničkářství, se během pár měsíců stala kapela, která dokáže sebejistě ukočírovat naplněnou MeetFactory."

Organizátoři soutěž Vinyla obhajují tím, že je to soutěž, která je věnována důležitým počinům v současné české hudbě. Ankety a žebříčky podle nich odrážejí spíš popularitu kapel u veřejnosti či názory vydavatelů. Vinyla má být je protipólem.

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB