Rytmus je slovenským nejvyhledávanějším interpretem na internetu


RytmusNa Slovensku je nejvyhledávanějším interpretem na portálu youtube slovenský raper Rytmus. Slováky na YouTube z hudebních žánrů nejvíce zajímá rap a hiphop. Vyplývá to ze statistik společnosti Google. "YouTube umožňuje přístup k různým umělcům, a to i k těm, kteří nejsou běžně prezentovaní, to může být jedna z hypotéz, proč je takovým oblíbeným právě i rap," vysvětlila pro slovenské HN PR manažerka Google pro Českou republiku a Slovensko Janka Zichová.

„Další z možností může být i zvýšený zájem Slováků o samotné osobnosti, které jdou většinou proti proudu a zajímavým způsobem projevují kritiku či nesouhlas," doplnila Zichová pro HN. Rytmus kromě pozice nejvyhledávanějšího interpreta vládne i žebříčku nejvyhledávanějších písní roku 2011, do kterého se probojoval hned s dvěma skladbami. Hitem Technotronic flow zvítězil u Slováků v kategorii nejvyhledávanějších písní a v popularitě předběhl dokonce i americkou zpěvačku Rihannu s hitem Man down.

Žádnými překvapením určitě není, že na prvním místě se umístil Patrik Vrbovský alias Rytmus. Dlouhodobě vede žebříčky prodejnosti či počtů fanoušků na sociálních sítích. Svůj marketing má již stabilně nastaven na svá prezentaci a kontroverzních vyjádřeních, dokáže udělat kolem sebe obrovský mediální rozruch. Patrik Vrbovský zpočátku používal přezdívku Pa3k Metamorfolord. Na hip hopové scéně působí od roku 1992. V roce 1994 Rytmus vyhrál freestylovou soutěž Bitva slov. Již ve velmi mladém věku spolupracoval s tanečníky jako jsou Fredy Ayisi, Karel Zajíc či Laci Strike. V té době se jako Pa3k Metamorfolord stal nejlepším na Slovensku. 30. listopadu 2009 vyšlo jeho v album s názvem Kral, na kterém je i zajímavá spolupráce s DJ premiérem. K albu natočil i klip ke skladbě "Veřejný nepřítel". Ten byl dokončen a zveřejněn začátkem roku 2010. Také nahrál spolu se zpěvačkou Tinou rádiový hit "Příběh", který vyšel také na podzim roku 2009 a za kterým stojí producent Tomi Popovič.

Velkým překvapením žebříčku, ale i prodejnosti alb za poslední týdny, je však raper Majk Spirit, vlastním jménem Michal Dušička. Umístil se na druhém místě. "Je vidět, že tito umělci mají silnou komunitu, ale ukazují to i čísla prodeje," řekl HN Jan Las z internetového obchodu gorila.sk. Na Slovensku a v Česku prodal od listopadového vydání svého debutového alba Nový člověk více než 6 tisíc kusů, což je na slovenské poměry slušné číslo. Na sociální síti Facebook má již téměř 90tisíc fanoušků a v rádiu Europe 2 je číslo jedna už několik týdnů. Majk Spirit je stále členem bratislavského hiphopového uskupení H16, které funguje od roku 2003. Vydali zatím dvě studiové alba a získali jednu platinovou a jednu zlatou desku z prodeje. V sólovém projektu vsadil na silný internetový prodej, dokonce i s vlastním internetovým portálem. "Během celého roku jsem spolupracoval na různých projektech, koncertech a novém albu, bylo toho hodně a ukázalo se to," řekl HN Majk Spirit.

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB