Richard Müller oslavuje ve velkém stylu


Richard MüllerPopulární slovenský zpěvák vydává výpravnou narozeninovou kolekci a opět vyráží na turné. Čerstvý padesátník připravil fanouškům box 25 cédéček s výstižným názvem „Všetko." Vždy, když slavil narozeniny, dělal to ve velkém stylu. Platí to od alb 33 a 44 až po nejnovější kolekci. Na její křest přiletěl Richard Müller vrtulníkem. Jako dárek dostal desku s pravými diamanty. Příští týden Müller vyráží na turné a bere s sebou známého českého zpěváka Dana Bártu.

 

Nová Müllerova kolekce má opravdu co nabídnout. "Ve speciální krabičce je spolu pětadvacet nosičů - kompletní diskografie bankety, kompletní diskografie mých sólových alb plus mnohé nahrávky, které lidé určitě nemají a ani nemohou mít," řekl pro slovenský deník SME zpěvák.

Výpravný box se dostane do obchodů v těchto dnech, za "baťovskou" cenu 99,99 eura. Najdete tam například i písničku Model, se kterou v polovině 80. let zvítězil na festivalu vojenských politických písní Zlatý palcát, rarity z nahrávání s Petrem Hapkou a Michalem Horáčkem, skladby ze spolupráce s Andrejem Šeban a dalšími osobnostmi.

Richard MüllerFanoušky asi bude nejvíce zajímat kniha, která je součástí boxu. Dočtou se tam často objevné informace o vzniku jednotlivých písniček: "Jsou to příběhy, které se vážou ke konkrétnímu albu, dokonce ke konkrétním skladbám," prozradil dále pro SME zpěvák.

Na oficiální křest do bratislavského River parku přiletěl ve velkém stylu vrtulníkem a čekalo ho tam speciální překvapení - diamantová deska. Dostal ji za milion prodaných alb, což je na dnešní poměry a pro slovenského hudebníka neuvěřitelně vysoké číslo.

Müllerova kariéra trvá téměř třicet let a jeho popularita je na rozdíl od většiny jeho zpívajících vrstevníků stále velká. Jasně se to ukázalo v roce 2008 při jeho comebackovém koncertě na festivalu Pohoda. Hrál v hlavním čase a pod pódiem měl v té chvíli téměř všechny přítomné diváky, kteří se v tu chvíli nacházeli na festivalu. To se na trenčínském letišti stává těm největším zahraničním hvězdám.

Po sérii různých kauz a zdravotních problémů před lety veřejně ohlásil konec kariéry. Bylo to unáhlené rozhodnutí. Po albu „Müller zpívá Lasicu, Lasica zpívá Müllera, Müller a Lasica zpívají Filipa" loni přidal odvážnou vlastní nahrávku s názvem „Už," kde se spojil s mladými producenty elektronické hudby a opět začal koncertovat. Živé hraní ho stále baví, což dokazuje i nové turné, které začíná 12. září v Trnavě a po vystoupeních v dalších šesti městech na Slovensku se přesune do Čech.

Richard MüllerLoňské šňůře se ta letošní podobá v tom, že zpěvák se opět rozhodl hrát v komornějších divadelních sálech. Na Potichu tour 2 však zazní trochu jiné skladby, pozměnila se i doprovodná skupina a jeho součástí bude i jeden exkluzivní host - výborný český zpěvák Dan Bárta. "Už před několika měsíci jsem ho požádal, abychom se dali dohromady. Dan souhlasil a já se velmi těším, protože s ním přijde hodně nové inspirace, "řekl Richard Müller. Pro velký zájem fanoušků už musel v Košicích přidat jeden koncert navíc, v Bratislavě dokonce během tří říjnových dnů odehraje dohromady až pět koncertů.

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB