Richard Müller oslavuje ve velkém stylu


Richard MüllerPopulární slovenský zpěvák vydává výpravnou narozeninovou kolekci a opět vyráží na turné. Čerstvý padesátník připravil fanouškům box 25 cédéček s výstižným názvem „Všetko." Vždy, když slavil narozeniny, dělal to ve velkém stylu. Platí to od alb 33 a 44 až po nejnovější kolekci. Na její křest přiletěl Richard Müller vrtulníkem. Jako dárek dostal desku s pravými diamanty. Příští týden Müller vyráží na turné a bere s sebou známého českého zpěváka Dana Bártu.

 

Nová Müllerova kolekce má opravdu co nabídnout. "Ve speciální krabičce je spolu pětadvacet nosičů - kompletní diskografie bankety, kompletní diskografie mých sólových alb plus mnohé nahrávky, které lidé určitě nemají a ani nemohou mít," řekl pro slovenský deník SME zpěvák.

Výpravný box se dostane do obchodů v těchto dnech, za "baťovskou" cenu 99,99 eura. Najdete tam například i písničku Model, se kterou v polovině 80. let zvítězil na festivalu vojenských politických písní Zlatý palcát, rarity z nahrávání s Petrem Hapkou a Michalem Horáčkem, skladby ze spolupráce s Andrejem Šeban a dalšími osobnostmi.

Richard MüllerFanoušky asi bude nejvíce zajímat kniha, která je součástí boxu. Dočtou se tam často objevné informace o vzniku jednotlivých písniček: "Jsou to příběhy, které se vážou ke konkrétnímu albu, dokonce ke konkrétním skladbám," prozradil dále pro SME zpěvák.

Na oficiální křest do bratislavského River parku přiletěl ve velkém stylu vrtulníkem a čekalo ho tam speciální překvapení - diamantová deska. Dostal ji za milion prodaných alb, což je na dnešní poměry a pro slovenského hudebníka neuvěřitelně vysoké číslo.

Müllerova kariéra trvá téměř třicet let a jeho popularita je na rozdíl od většiny jeho zpívajících vrstevníků stále velká. Jasně se to ukázalo v roce 2008 při jeho comebackovém koncertě na festivalu Pohoda. Hrál v hlavním čase a pod pódiem měl v té chvíli téměř všechny přítomné diváky, kteří se v tu chvíli nacházeli na festivalu. To se na trenčínském letišti stává těm největším zahraničním hvězdám.

Po sérii různých kauz a zdravotních problémů před lety veřejně ohlásil konec kariéry. Bylo to unáhlené rozhodnutí. Po albu „Müller zpívá Lasicu, Lasica zpívá Müllera, Müller a Lasica zpívají Filipa" loni přidal odvážnou vlastní nahrávku s názvem „Už," kde se spojil s mladými producenty elektronické hudby a opět začal koncertovat. Živé hraní ho stále baví, což dokazuje i nové turné, které začíná 12. září v Trnavě a po vystoupeních v dalších šesti městech na Slovensku se přesune do Čech.

Richard MüllerLoňské šňůře se ta letošní podobá v tom, že zpěvák se opět rozhodl hrát v komornějších divadelních sálech. Na Potichu tour 2 však zazní trochu jiné skladby, pozměnila se i doprovodná skupina a jeho součástí bude i jeden exkluzivní host - výborný český zpěvák Dan Bárta. "Už před několika měsíci jsem ho požádal, abychom se dali dohromady. Dan souhlasil a já se velmi těším, protože s ním přijde hodně nové inspirace, "řekl Richard Müller. Pro velký zájem fanoušků už musel v Košicích přidat jeden koncert navíc, v Bratislavě dokonce během tří říjnových dnů odehraje dohromady až pět koncertů.

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

plakat

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB