Hudební tip Soni Pokorné a Radúze Dětinského: Činna

 

Činna trubka foto Radúz DětinskýNa domácí půdu se vrací partička s podivnou nálepkou „alternativní mužský šanson".

 

 

 

 

V září 2014 odehrála Činna ke svým dvacátým narozeninám velkolepý koncert na dvoře své domovské hospody U Vystřelenýho oka na Žižkově. Záznam z koncertu vydalo o několik měsíců později pod názvem Takový pěkný koníček vydavatelství Guerilla Records.

Po dvou letech se kapela opět vrací na místo, kde před dvaadvaceti lety vznikla, a během jednoho z posledních teplých letních večerů zahraje kromě starých dobrých fláků i několik novinek.

Kromě hudby slibuje kapela promítání klipů a krátkých filmů s hudbou Činny nebo jejího kapelníka Petra „Komára" Soudka. Ten pak s pomrkáváním dodává, že během večera možná proběhne i křest nového animovaného klipu.

 

Koncert Činny proběhne 13. 9. zde: www.uvoka.cz

Činna v Besedě foto Radúz Dětinský

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Činna je hudební soubor autorských písní. Pohybuje se mezi žánrovými dálnicemi vážné hudby, rocku a jazzu. Ale neváhá se dotknout ani folklorních kořenů. Slova a hudba přecházejí v imaginativních obrazech z šepotu až k hřmotu, z plného světla do tajemného hájemství stínů. Členy tohoto souboru jsou Zdeněk „Hmyzák" Novák (text, zpěv, trubka, tuboflaut), Petr „Komár" Soudek (hudba, piáno, samplery, trubka), Jakub Havlín (trubka), Jan Havlín (klarinet, saxofon), Dominik Kusl (bicí).

Alba: Čtvrtek (1996), Vůz se senem (2000), Vítr a ticho s ním (2005), Takový pěkný koníček (2015)

 

Videoklip

 

 

Tip společně napsali Soňa Pokorná a Radúz Dětinský. Soňa pochází z Olomouce, kde vystudovala bohemistiku a pořádala literární akce, ale posledních osm let žije v Praze a vyznačuje se (n)(v)esmírnou energií, kterou vkládá především do organizování bytových čtení Literárního cukru. Radúz pracuje jako fotograf na AVU a jeho fotografie si můžete prohlédnout zde.

 

 nahoře čb-foto Radúz Dětinský

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Pátek, 09 Září 2016 09:52 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB