Hudební tip Soni Pokorné a Radúze Dětinského: Ladě

foto Radúz DětinskýParta sdružená okolo zpěváka a básníka Michaela Kubesy a kytaristy Petra Uviry zahraje dnes večer v Jazz Docku.

 

 

Ladě se valí jako plně naložený náklaďák pozdě v noci projíždějící po ráfky v blátě po úzké klikaté cestě přes uhelné výsypky mlžnou krajinou hustým lesem. Tahle hudba nikam nespěchá. Když zazní „Óbladi óbladá / Již od mlada se mi kurvi nalada“, stopa poťouchlosti v Kubesově výrazu soustředěného šílence dokazuje, že i takhle praštěné texty se dají ukočírovat a zazpívat s přesně tou dávkou patosu, která vás zatluče do podlahy.

 

 

Jen pro pořádek, většina jejich textů by se mohla objevit v libovolné antologii rockové poezie, jak se lze ostatně přesvědčit v Kubesově sbírce Liché kraje.

 

 

Koncert proběhne zde:

www.jazzdock.cz

 

Alba: Kub59 (2005), Kalná (2011), Lešť (2015)

 

 

">

 

 

Tip společně napsali Soňa Pokorná a Radúz Dětinský. Soňa pochází z Olomouce, kde vystudovala bohemistiku a pořádala literární akce, ale posledních osm let žije v Praze a vyznačuje se (n)(v)esmírnou energií, kterou vkládá především do organizování bytových čtení Literárního cukru. Radúz pracuje jako fotograf na AVU a jeho fotografie si můžete prohlédnout zde.

foto Radúz Dětinský

 

 

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 21 Červenec 2016 07:05 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB