Hudební tip Soni Pokorné a Radúze Dětinského: Živé kvety

Kvety výřez foto Radúz DětskýKultovní slovenská kapela dnes představí novou desku v pražském Vagónu.

 

 

 

 

Kapela pokřtila a vyslala 18. června z Bratislavy do světa svou desátou řadovou desku. Fanoušci na soubor deseti písní čekali čtyři roky. Čekání se vyplatilo!

Kdysi tahle partička vyráběla voňavky. Takový, co měly v lahvičce zastrčený nějaký kvítek - levanduli nebo fialku nebo kopřivu. Voňavky jim asi na odbyt moc nešly - jestli se dobře pamatuju, tak moc nevoněly, ani nějak zvlášť dobře nevypadaly - alkohol z těch kytek vysál barvivo. Kytky pak vypadaly jako kus plastu ve skleničce - a tak se partička dala na hudbu. Přestože si kapela z těch nepovedených voňavek nechala název, tak na ně lidi chodí a kupujou si jejich desky; teď vydávají desátou v pořadí, jmenuje se 'Nové poschodia' a v pátek ji zahrajou ve Vagónu v Praze na Národní. Přijďte včas, bude plno…!

 

Koncert proběhne zde: www.vagon.cz

 

Živé kvety založili začátkem roku 1994 herečka Lucia Piussi (zpěv, kytara) a novinář Peter Bálik (kytara), ze kterých se od té doby stal dokonalý tvůrčí tandem.Kvety kapela foto Radúz Dětský
Fungování kapely bylo v minulosti úzce spojené s bratislavským divadlem Stoka, kde kapela doprovázela některé z divadelních her, nahrála svoje album Sloboda a zahrála několik desítek opravdu nezapomenutelných koncertů.
Zpěvačka Lucia Piussi vydala dvě knihy, román „Láska je sliepka“ (česky vyšel v nakladatelství Paseka pod názvem „Láska je slípka“ v roce 2013) a soubor povídek „Život je krátky“ (2012).

Alba: Živé kvety (Mediálny inštitút, 2000), V dobrom aj v zlom (Pavian records, 2003). Slnko records: Na mojej ulici (2004), Sloboda (2005), Bez konca (2007), 12 + 1 (2008), Zlaté časy (2009), Spúšť (2010), Oľga, ideš svojím tempom! (2012), Nové poschodia (2016).

 

Nový videoklip:



Autoři pozvánky:
Soňa Pokorná pochází z Olomouce, kde vystudovala bohemistiku a pořádala literární akce, ale posledních osm let žije v Praze a vyznačuje se (n)(v)esmírnou energií, kterou vkládá především do organizování bytových čtení Literárního cukru.

Radúz Dětinský pracuje jako fotograf na AVU a jeho fotografie si můžete prohlédnout zde.

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Pátek, 01 Červenec 2016 08:09 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB