„Popular Problem“

Email Tisk PDF

Cohen Leonard cover Almost-Like-the-BluesKanaďan, kterého si váží nejen v jeho vlasti, kde získal všemožná umělecká a občanská vyznamenání. Patří do světové rokenrolové síně slávy a Španělsko na něj pamatovalo Cenou prince Asturského za literaturu.

 

Je básníkem, spisovatelem, skladatelem a zpěvákem. Jeho texty obsahují sex, politiku i náboženství – jsou proklatě člověčí. Působí jako osamělý, izolovaný stařec, a přesto tolik přitahuje i mladou generaci. Slavná je jeho kniha Hudba neznámého (Stranger Music) z roku 1993 obsahující kolem šedesáti textů písní a asi dvě stě básní. Akademie amerických básníků jej ohodnotila jako renesančního muže, který touží obsáhnout všechnu nepolapitelnost umění. 21. září mu bude osmdesát.

 

Leonard Norman Cohen

 

Kulatiny slaví a s ním i jeho příznivci již nyní, když do světa vypustil ochutnávku nového alba pro něj s typickým a trefným názvem „Popular Problem" – netřeba překládat a lze tušit, o čem zpívá (vpravotrack list Cohen Popular Problem seznam písní).
V jeho kariéře se jedná již o třinácté album a včera 19. srpna představil jednu z devíti na albu se nacházejících písní, a to"Almost Like the Blues".

 

„Leonard Cohen znovu úspěšně překonává hudební hranice možného svojí novou kreativní inspirací," píše Rob Stringer, výkonný ředitel Columbia Records, společnosti, která se stala vydavatelem nového alba. „Je to úžasných a inspirativních devět písní psaných v jednom duchu. Jsme neuvěřitelně nadšení a je nám ctí, že můžeme spolu s autorem oslavovat tento milník tvorby," dodal ředitel společnosti.
Přestože Cohen oznámil, že se jedná o novinky, tak píseň „Born in Chains" zpíval již na koncertu v roce 2010 a z téhož roku je zkušební nahrávka „My Oh My".

 

 

Zda se osmdesátiletý Cohen vydá u příležitosti vydání alba na koncertní turné, není známo. Již dříve však uvedl, že do konce tohoto roku nikam nevyrazí.

 

Může se to ale stát, jako tomu bylo v roce 2012, kdy po několikaletém období odmlky vydal album Old Ideas" a nečekaně se rozhodl pro své velké turné, kde dokonce některé koncerty trvaly až tři a půl hodiny.

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Středa, 20 Srpen 2014 13:49 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB