Zemřel frontman kapely The Troggs - Reg Presley


Reg-Presley foto BBCReg Presley, frontman kapely The Troggs, slavné v šedesátých letech zejména s hitem té doby „Wild Thing", zemřel v jednasedmdesáti letech.

Před rokem lékaři u Presleyho diagnostikovali rakovinu plic a zpěvák oznámil, že zanechává své činnosti. Navíc v poslední době prodělal několik mozkových příhod.

„Byl jednou z opravdových osobností v tomto někdy až nereálném světě," říká o zpěvákovi publicista a přítel Keith Altham.

The Troggs katapultovala v roce 1966 na rock'n'rollové scéně píseň „Wild Thing" jako jeden z nejúspěšnějších hitů „garážové"rockové éry. Píseň byla napsána americkým skladatelem Chipem Taylorem a byla úspěšná na obou stranách Atlantiku. Presley se rovněž proslavil svoji skladbou"S A Girl Like You" z roku 1966 a pak napsal vůbec největší hit kapely The Troggs v roce 1967 „Love Is All Around". Tuto skladbu hrála později skotská kapela Wet Wet Wet a v roce 1994 se usadila na čtrnáct dní na vrcholu britské hitparády. Rovněž je skladba známá v cover verzi skupiny R.E.M.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB