Hudba

Festival pouličního umění Praha Žije Hudbou nabídne zahraniční hvězdy i amatérské muzikanty

Festival pouličního umění Praha Žije Hudbou nabídne zahraniční hvězdy i amatérské muzikanty

Úterý, 21 Květen 2019 18:26 red

Festival Praha Žije Hudbou už po čtvrté rozezní v pátek 7. a v sobotu 8. června ulice, náměstí i parky v centru Prahy. Na 150 umělců vystoupí na více než 30 různých místech. Centrem dění budou scény na Karlově náměstí, u Quadria a na Jungmannově náměstí.

Sopranistka Martina Janková vystoupí na Festivalu Jarmily Novotné

Sopranistka Martina Janková vystoupí na Festivalu Jarmily Novotné

Úterý, 23 Duben 2019 11:40 red

Poté, co v loňském roce rozezněli moravskými lidovkami historickou Čechovnu v Litni, vrací se sopranistka Martina Janková a klavírista mladší generace Ivo Kahánek na další ročník Festivalu Jarmily Novotné.

Letní slavnosti staré hudby slaví 20 let

Letní slavnosti staré hudby slaví 20 let

Pátek, 12 Duben 2019 18:28 red

Letní slavnosti staré hudby nabídnou mezi 11. červencem a 6. srpnem nabídnou osm exkluzivních večerů, jimiž oslaví nejen dvě desetiletí své existence, ale také šest staletí bohaté hudební historie, s níž dlouhodobě seznamují české publikum.

Na Colours of Ostrava zazní hudba z třetí řady seriálu Twin Peaks

Na Colours of Ostrava zazní hudba z třetí řady seriálu Twin Peaks

Čtvrtek, 11 Duben 2019 17:30 red

Alternativnější barvy hudebního spektra na Colours of Ostrava pravidelně zastupuje scéna kurátorovaná týmem magazínu Full Moon. V programu Full Moon Stage nechybí pop, folk, experimentální elektronika, indie, punk nebo další tvrdší žánry.

Národní divadlo vytvořilo další podobu Tramvestie, tentokrát půjde o operu

Čtvrtek, 11 Duben 2019 12:32 red

Centrem Prahy ve středu 17. dubna mimořádně projede speciální tramvaj č. 11. Upozorní tak na premiéru operu Tramvestie, která vychází ze stejnojmenné sbírky Pavla Novotného a nahrávek, které pořídili v tramvaji linky 11 mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou.

Osm koncertů děl spjatých s Lichtenštejny zazní na jižní Moravě

Neděle, 07 Duben 2019 19:36 red

Od 28. září do 12. října se uskuteční čtvrtý ročník Lednicko|Valtického hudebního festivalu, který v osmi koncertech připomene kapelníky a skladatele, kteří byli spjati s rodem Lichtenštejnů, působícím po 700 let na jižní Moravě.

Dvě moderní opery ukazují Mozarta jinak, než ho známe

Úterý, 02 Duben 2019 11:41 red

Národní divadlo uvede 4. a 7. dubna ve Stavovském divadle v českých premiérách dvě opery, které prezentují Mozarta v málo známých a zcela nečekaných souvislostech.

Manic Street Preachers zahrají na Rock for People

Čtvrtek, 28 Březen 2019 18:53 red

Třicet let, 13 alb, celá řada ocenění včetně NME Awards, Brit Awards či nominace na Mercury Prize a miliony fanoušků po celém světě – to je kultovní velšský trojlístek Manic Street Preachers. Ti budou jednou z hvězd žánrově pestrého narozeninového programu festivalu Rock for People.

Španělská zpěvačka Rosalía další hvězdou Colours of Ostrava

Čtvrtek, 07 Březen 2019 14:42 red

Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava připravil po Florence + The Machine na letošní ročník další tuzemskou koncertní premiéru. Vůbec poprvé u nás zde vystoupí jedna z největších hvězd současné hudby, španělská zpěvačka Rosalía, která unikátním způsobem spojuje flamenco, elektropop a hip hop.

strana 1 z 104

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB