The Social Network nejlepším filmem roku – podle amerických kritiků


The Social NetworkNárodní rada amerických filmových kritiků (National Board of Review of Motion Pictures) vyhlásila snímek The Social Network nejlepším filmem roku a Jesse Eisenbergovi, který v něm ztělesnil zakladatele sítě Facebook Marka Zuckerberga, přiznal cenu ze nejlepší mužský herecký výkon.

Snímek dostal ale ceny celkem čtyři - navíc i za nejlepší režii (David Fincher) a nejlepší scénář (Aaron Sorkin). Ceny budou předávány 11. ledna v New Yorku.

Nejlepší herečkou pro rok 2010 byla určena Lesley Manvillová za roli ve filmu Další rok (Another Year) a nejlepší výkon ve vedlejší roli předvedl Christian Bale v snímku The Fighter.

V posledních třech letech dva filmy, které získaly nejvyšší ocenění amerických filmových kritiků, zvítězili následně i na Oscarech - řeč je o trháku bratří Coenů Tahle země není pro starý (2007) a Milionáři z chatrče (2008).

National Board of Review of Motion Pictures sdružuje filmové kritiky, historiky, studenty a profesory na filmových školách a vznikla v roce 1909. Letošní vítěze v dalších kategoriích můžete najít na oficiálním webu rady.

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB