Do druhého kola voleb se zamíchal Kusturica


 

Kusturica video youtubePod tímto titulkem se srbský server rozhlasové a televizní stanice B92 zmiňuje o našich prezidentských volbách a píše se o dvojici Zeman – Drahoš.

 

 

 

Přibližují čtenářům skutečnost, že zatímco Zeman je politicky blíže Rusku a Číně, tak Drahoš preferuje EU. Server cituje tiskovou agenturu Reuters, její vyjádření o českých volbách, že je to svým způsobem referendum o Milošovi Zemanovi. Naši občané se svými hlasy mají ohodnotit Zemanovu politiku, která se podleB92 server Kusturica agentury dostala „náhlým obratem od levého středu směrem k pravici“.

 

Dále si server povšiml videa rozhovoru srbského režiséra Emira Kusturici, které je umístěno na youtube, krouží na různých serverech a natočené bylo serverem Nová buržoasie.

 

Z videa server B92 cituje několik Kusturicových názorů:

„Češi jsou chytrý národ, který bude hlasovat pro muže, který objevil velkou pravdu týkající se Východu. V případě když velká nadnárodní společnost přijde do Čech nebo do Srbska, přiveze sice technologii, ale vše následující vytvořené Čechy odchází do ciziny. Je to velká ekonomická nespravedlnost, které si Zeman povšiml. Vidí to naprosto správně. Kdykoli jsem ho sledoval, myslel jsem si totéž o dnešním světě.“

 

Dále se na serveru píše: „Kusturica řekl, že mnozí lidé jsou hloupí a nějak se hlasovat ale bude. Dále vzkázal, že kdyby byl Čechem, hlasoval by pro Zemana.“

 

 

Video – rozhovor Kusturici v češtině

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Sobota, 27 Leden 2018 12:26 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB