V Kině Pilotů bude zase kino!

Kino PilotůV pražských Vršovicích spustí tento týden provoz staronové Kino Pilotů. Jako součást exponovaného Korza Krymská má, doufejme, velkou šanci na úspěch.

 

 

 

Z posledních let známe Kino Pilotů jako hospodu, ošuntělý hudební klub se skvělou atmosférou, a jako kino jenom příležitostné. Promítaly se zde občas starší artové filmy či dokumenty.

Nyní zde probíhají poslední dokončovací práce ve zrekonstruovaných prostorách, aby se mohlo uskutečnit zahajovací promítání. Prvním filmem, který tu diváci shlédnou, bude současná trochu temná komedie Poklad rumunského režiséra Cornelia Porumboiu.

„Při rekonstrukci kina jsme respektovali charakter architektury ze 30. let, ale zároveň jsme prostor přizpůsobili soudobým potřebám. Proto jsme původní velký sál rozdělili na dva menší, ovšem s obdobnou šířkou plátna. Technologie je kompletně nová a měla by divákům poskytovat poměrně vysoký komfort“ říká Jan Macola.

Novým provozovatelem kina je společnost Mimesis Jan Macoly, producenta filmů Petra Václava Cesta ven, Zpověď zapomenutého nebo Nikdy nejsme sami. Programovým ředitelem je dramaturg a scenárista Jakub Felcman. Autorem projektu rekonstrukce je architekt Adam Wlazel.

Právě nejnovější film Petra Václava Nikdy nejsme sami by měl mít v Kině Pilotů svou pražskou premiéru 7.4.

Od 31.3. tu bude k vidění také nový animovaný film Charlieho Kaufmana Anomalisa.

Kino Pilotů by mělo promítat třikrát až pětkrát denně v každém sále.

Provozovatelé své příznivce napínají a ještě stále neohlásili přesný den ani hodinu, kdy bude promítání zahájeno. Celá akce tudíž získává skoro guerillový nádech. Kdo stojí o účast na zahajovacím promítání, musí sledovat facebookové stránky, na nichž se den a čas má brzy objevit.

Kino Pilotů nechce konkurovat pražským kinům jako Aero, Atlas, Světozor, Bio Oko, Lucerna nebo Evald. Naopak chce nabízet prostor těm filmům, na které se výše zmiňovaných kinech nedostane.

Dalším pražským kinem, které nedávno obnovilo svou původní funkci, je břevnovské kino Dlabačov.

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Středa, 02 Březen 2016 13:06 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB