Letní filmová škola Uherské Hradiště začíná


LFŠ-Uherské-Hradiště první-den 26-7-foto-David-KumermannNejvětší nesoutěžní filmový festival v České republice, to je Letní filmová škola Uherské Hradiště, kterou tradičně pořádá Asociace českých filmových klubů. Třicátý devátý ročník festivalu začíná dnes. První projekce se koná od 14.30. Program pak potrvá až do soboty 3. srpna.

 

Filmy se promítají v několika kinech. Hlavním promítacím sálem je Kino Hvězda. Hraje se ale i v Kině/klubu Mír, Klubu kultury, ve Slováckém divadle, v Redutě a v Orlovně. Zdarma jsou pak projekce dvou letních kin – na Masarykově náměstí a ve Smetanových sadech.
Program je víc než bohatý: Premiéru na festivalu bude mít například dokument Hoteliér, v němž Josef Abrhám mladší mapuje snahu Jana Kačera o „vzkříšení" Pavla Landovského, jímž mělo být nové nastudování jeho hry Hodinový hoteliér. Delegace herců spjatá s legendárním Činoherním klubem stojí i za výběrem „filmů svého srdce", v nichž sami účinkovali – Libuše Šafránková si například zvolila komedii Svatební cesta do Jiljí, Josef Abrhám film o Karlu Čapkovi Člověk proti zkáze.
Aktuálně byl také do programu zařazen dokument o Filipu Topolovi Sbohem a bedna, který vznikl na počátku devadesátých let a připomene tak divoké období nedávno zesnulého hudebníka. Film i s doprovodnými bonusy uvede hudební publicista Pavel Klusák.
V sobotu večer ožije Masarykovo náměstí Studentským maratonem. Publikum bude mít možnost seznámit se s nejlepšími studentskými filmy posledních let a s budoucími klasiky českého filmu (současní studenti FAMU, UTB Zlín, VŠMO Písek a dalších filmových škol).
Projekce doprovází také koncerty, divadelní představení a výstavy. K programu i jeho doplňkům se budeme průběžně vracet.

Zahájení LFŠ UH guest service ve Slovácké búdě foto David Kumermann

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB