Karlovy Vary: Smutný i veselý festival

revival foto filmJak to v životě chodí, den nepřináší pouze radosti, ale bohužel také tragédie. Zatímco se v Karlových Varech oslavovala digitální verze filmu Vojtěcha Jasného Všichni dobří rodáci, tak den před premiérou měl pohřeb Pavel Sláma.

Byl jedním ze zakladatelů Nadace české bijáky, která se podílí na záchraně starých českých filmů, aby se dochovaly pro příští generace. Podílel se na předchozí rovněž úspěšné digitalizaci filmu Miloše Formana „Hoří má panenko".
Většinou se z festivalu píše o celebritách a jen málo místa zbývá na jiné zajímavé lidi pohybující se kolem filmu. Ale divák je ocení, jako tleskal filmu Love Steaks - Steaky lásky německého režiséra Jakoba Lasse. Snímek běžel v sekci Nezávislých filmů a měl světovou premiéru. Proč o tomto filmu mluvíme, je důvod, že ukazuje cestu, kterou se v současné pro kulturu nepříznivé době může kinematografie ubírat. Film se točil s minimálním rozpočtem, na pouhých 18 scénách a hrají v něm jen tři herci, zbytek je osazenstvo hotelu, ve kterém se děj filmu odehrává. Točily se skutečně reálné scény a dialog vznikal improvizací.
Dnes se představí a to mimo soutěž známá osobnost české kultury Alice Nellis a její nový film Revival. Jde o příběh kapely, která se dříve rozpadla a nyní se po letech pokouší o úspěšný návrat na scénu. Hraje v něm řada populárních herců Bolek Polívka, Miroslav Krobot, Karel Heřmánek, Marián Geišberg (kapela) a dále Zuzana Bydžovská, Vojta Dyk, Jenovéfa Boková a Richard Genzer.
"Revival je komedie o rokenrolu a jednom podvodu, který vyšel tím, že se vůbec nepovedl," charakterizuje snímek Alice Nellis. Do kin bude uveden od 11. Července.
Dnes neuvádíme žádný film v hlavní soutěžní sekci, neboť všech čtrnáct filmů již bylo promítáno a festivalová porota v čele s polskou režisérkou Agnieszkou Hollandovou má do zítřka čas na rozhodování, který snímek si odnese Křišťálový glóbus. Slavnostní vyhlášení se bude konat zítra večer v hotelu Thermal.
Statistika: K dnešní deváté hodině ranní se akreditovalo 363 filmových tvůrců a 846 filmových profesionálů. Prodalo se již 122 691 vstupenek na 370 projekcí.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB