Film

Filmy komiksového vesmíru DC Comics dobývají svět

Filmy komiksového vesmíru DC Comics dobývají svět

Sobota, 19 Leden 2019 12:31 Milan Mundier

Brzy to bude přesně šest let, co společnost DC Comics (založená v roce 1934 pod názvem National Allied Publications) začala s budováním vlastního provázaného filmového univerza.

Klér na filmovém plátně: nic lidského jim není cizí!

Klér na filmovém plátně: nic lidského jim není cizí!

Pátek, 18 Leden 2019 09:55 Zdeněk Hrabica

Na současné Polsko a na Poláky se můžeme dívat z různých úhlů. Je to díky společné a dlouhé historii a obdobně prožitým zkušenostem a radostem. Ale i zásluhou mnoha společným ranám osudu. Poláci se na Čechy dívají jako na jednoho ze svých nejbližších přátel, hned po Slovácích, z české strany tomu tak nebývá vždycky. Včera ani dnes. Moje nedávná návštěva sousední země mne o tom nyní několikrát přesvědčila. Když ignorujete v debatách politiku, získáte jenom nejlepší zážitky.

Zemřel Miloš Fikejz

Zemřel Miloš Fikejz

Středa, 16 Leden 2019 13:58 red

 

Ve věku nedožitých 60 let zemřel filmový knihovník, publicista, encyklopedista a fotograf Miloš Fikejz (11. 10. 1959–15. 1. 2019).

Výroční filmové ceny TRILOBIT 2019 budou rozdány tuto neděli

Výroční filmové ceny TRILOBIT 2019 budou rozdány tuto neděli

Středa, 16 Leden 2019 12:40 red

 

Nejlepší počiny ve filmu a v televizi za loňský rok se v neděli 20. ledna dočkají prvních ocenění. Vítězové budou vyhlášeni během slavnostního večera 32. audiovizuálních cen TRILOBIT 2019 v Kulturním domě Plzeňka v Berouně, který bude přenášet Česká televize od 20,20 hod. na programu ČT art.

Dětský film Bumblebee není „blbost“

Neděle, 13 Leden 2019 12:45 Ivo Fencl

 

Abyste i to nejmenší dítě zlanařili do role oddaného filmového diváka, nepotřebujete vždycky živé herce. Proč taky. Stačí animovat hrušky, anebo radši hračky. Velmi dobrým příkladem jsou ty z hraček, které se efektně transformují z aut do robotů a zase zpátky.

Rok 2018 v kinematografii: Filmové festivaly zažívají krizi

Čtvrtek, 03 Leden 2019 16:28 Vít Schmarc

 

Na měnícím se poli současné kinematografie zůstávají konzervativní jistoty v podobě velkých festivalů. Bohužel, onu stabilitu lze jen sotva brát jako kompliment. Dvě významné evropské akce, Berlinale a Cannes, procházejí krizí identity a bojují často předem prohrané bitvy.

Sylvester Stallone: Ztělesnění amerického snu

Úterý, 04 Prosinec 2018 13:47 Milan Mundier

Do českých kin nedávno doputoval snímek Creed II, jehož prostřednictvím se mohou diváci už poosmé setkat s postavou dobrosrdečného boxera Rockyho Balboy. Není tedy od věci připomenout si příběh muže, který tuto postavu nejen ztvárnil, ale také vymyslel – Sylvestera Stallonea. Mluvit o Stalloneovi pouze jako o hereckém představiteli Rockyho Balboy či Johna Ramba by nebylo úplně spravedlivé. Dvaasedmdesátiletý Sly (jak Stalloneovi láskyplně říkají jeho fanoušci) totiž vdechl život i celé řadě dalších zajímavých postav, přičemž si vydobyl nemalý respekt také coby režisér a scénárista. Společně s Arnoldem Schwarzeneggerem pak symbolizuje éru, kdy akční hvězdy ještě měly osobnost a jejich pěsti byly stejně drtivé jako jejich charisma.

Hugh Jackman 50: Největší hvězda

Pondělí, 15 Říjen 2018 08:14 Milan Mundier

Pokud lze někoho ze současných herců označit za skutečnou hvězdu, pak je to nepochybně Hugh Jackman. Bylo by nefér spojovat si tohoto charismatického Australana, který právě slaví své 50. narozeniny, pouze s rolí Wolverinea z comicsové série X-Men. Jackmanův talent totiž sahá mnohem dál, jak to ostatně dokazují jeho nezapomenutelné kreace v muzikálech Bídníci a Největší showman, epické romanci Austrálie či psychologickém thrilleru Zmizení. A už brzy by nás o tom mělo přesvědčit také životopisné drama The Front Runner.

Film: Rašín – nový velkofilm o vzniku Československa

Čtvrtek, 11 Říjen 2018 06:26 Jiří Svoboda

 

Již tuto neděli uvede Česká televize první část dvoudílného filmu Rašín a druhou část 21.října. Svoji práci na tomto filmu popsal pro tištěnou verzi Literárních novin jeho scenárista a režisér Jiří Svoboda.

strana 1 z 121

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB