Klicperovo divadlo připravuje festival Divadlo evropských regiónů

festival-divadlo-evr-regionuKoncem června se tradičně v Hradci Králové uskuteční divadelní přehlídka nazvaná Divadlo evropských regiónů. Největší divadelní festival u nás, osmnáctý ročník, se odehraje od 21. do 30. června a předprodej lístků již začal. Na přehlídku navazuje také open air program v ulicích centra Hradce.

V minulém roce hostil Hradec slavnou moskevskou Taganku a letos zde nikdo z Ruska pro finanční problémy nebude. Objeví se však mnoé zahraniční scény mezi nimi například belgická scéna Ensemble Leporello Brusel nebo francouzské Maison de la Culture de Nevers et de la Niévre. Ovšem hřebem budou především představení českých a moravských divadel od pražského Činoherního klubu (Kukura) počínaje a konče brněnské Husy na provázku (Leoš aneb tvá nejvěrnější).

Festival otevře pražské Divadlo Komedie s hereckým koncertem Bolka Polívky a Martina Fingera ve hře Petera Handkeho Podzemní blues. Diváky potáhne do Hradce ale také Národní divadlo moravskoslezské Ostravy, které předvede hru „GOTTLAND – Kdo neskáče, není Čech!". Asi se nemusí připomínat, kdo je jedním z autorů a co bylo její literární předlohou.

Více o programu

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 10 Květen 2012 14:07 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB