Divadlo

V Klicperově divadle se bude hrát Malý říjen od Ladislava Smoljaka

V Klicperově divadle se bude hrát Malý říjen od Ladislava Smoljaka

Pondělí, 13 Květen 2019 17:48 red

Mohli se potkat Karel Kramář, Alois Rašín, Vladimír Iljič Lenin, Naděžda Krupská, Mata Hari a Václav Babinský mladší? Odpověď zní: ano. Ve hře Malý říjen od Ladislava Smoljaka rozhodně, a to za první světové války v jedné rakouské cele. Legendární hru nyní uvede Klicperovo divadlo v Hradci Králové v režii Šimona Cabana. Premiéra se uskuteční 18. května.

Ve věku 75 let zemřel herec Národního divadla Václav Postránecký

Ve věku 75 let zemřel herec Národního divadla Václav Postránecký

Středa, 08 Květen 2019 14:39 red

Václav Postránecký hrál už od dětství, byl členem Dismanova rozhlasového dětského souboru, jako dítě dostal například roli v povídkovém filmu Vzorný kinematograf Jaroslava Haška (1955) režiséra Oldřicha Lipského a v profesionálním divadle se poprvé objevil v pražském Tylově divadle (dnes Stavovské).

Bolek Polívka a Milan Lasica se setkají na jevišti jako dva herečtí bardi

Bolek Polívka a Milan Lasica se setkají na jevišti jako dva herečtí bardi

Úterý, 07 Květen 2019 13:25 red

Dva staří herci, oba dávní přátelé, se setkávají v klubu divadla, v němž každý z nich pracuje na roli v jiné inscenaci… Společně zjišťují, že jejich setkání by bylo radostnější, kdyby nebylo nepříjemných vzpomínek, výčitek a sebestřednosti.Takový je hlavní půdorys nové autorské inscenace Bolka Polívky Klíště, která se stane v pátek 10. května poslední premiérou 26. sezony Divadla Bolka Polívky.

Národní divadlo moravskoslezské uvede muzikál o mladých vrazích

Národní divadlo moravskoslezské uvede muzikál o mladých vrazích

Pondělí, 06 Květen 2019 20:42 red

Komorní muzikál amerického skladatele, dramatika a libretisty Stephena Dolginoffa (narozen 1968) s názvem Thrill Me (Vzruš mě!) a podtitulem Případ Leopolda a Loeba uvede Národní divadlo moravskoslezské. Jde o první muzikál nastudovaným přímo pro novou komorní scénu vzniklou při rekonstrukci komplexu Divadla Jiřího Myrona.

Frankofonní dramatici míří do Prahy na festival Sněz tu žábu

Sobota, 04 Květen 2019 18:44 red

V pátek 10. května 2019 začne v pražském Studiu ALTA festival Sněz tu žábu, který se už pátým rokem snaží představovat českému publiku to nejzajímavější ze současného frankofonního divadla a dramatiky. Letos dorazí do Prahy dramatik a spisovatel Olivier Sylestre, francouzská autorka a básnířka Laura Tirandaz či herecký soubor Collectif OS’O s režisérem Davidem Czesienskim.

Surrealistickou operu Sergeje Prokofjeva Láska ke třem pomerančům uvede Národní divadlo

Úterý, 30 Duben 2019 16:03 red

Láska ke třem pomerančům patří k nejslavnějším dílům Sergeje Prokofjeva. Surrealistická opera s pohádkovým příběhem, plná nádherné hudby, ale i vtipu, ironie a satiry, se v Praze se poprvé a naposledy hrála pouze v roce 1963. Nyní – 100 let od vzniku – jí uvede Národní divadlo.

Studenti soutěžili v kabaretu již po osmnácté

Pondělí, 29 Duben 2019 20:37 Eliška Houdková

Humoristicko-satirický studentský kabaret s názvem Jsem lepší než Švejk pod patronací Literárních novin dospěl k plnoletosti, v těchto dnech proběhl jeho osmnáctý ročník.

Letní Letná: cirkusová groteska i představení plné žen

Úterý, 23 Duben 2019 20:23 red

Mezinárodní festival Letní Letná mezi 14. srpnem a 1. zářím již po šestnácté představí českému publiku svět nového cirkusu v jeho nejrůznějších podobách. Pestrost festivalové dramaturgie potvrzuje i dvojice právě oznámených zahraničních hvězd.

Divadelní festival Dream Factory Ostrava uvede divácky úspěšná představení

Pátek, 19 Duben 2019 09:36 red

Od 29. května do 3. června se v Ostravě uskuteční 11. ročník festivalu Dream Factory. Diváky čekají tři představení Divadla roku – pražského Divadla pod Palmovkou, do Ostravy zavítá také Divadlo Na zábradlí, Dejvické divadlo, Národní divadlo Praha a další.

strana 1 z 78

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB