V Praze lze koupit díla Cézanna, Matisse, Warhola či Chagalla


plakat-MiroPražská Galerie Miro nabízí českým sběratelům díla od předních světových velikánů výtvarného umění, od impresionismu až po pop-art. K mání jsou například díla od československého rodáka Andyho Warhola, zakladatele kubismu Pabla Picassa či francouzského malíře Paula Cézanna. Prodejní výstava Od klasiky po současnost potrvá do 20. září.

"Expozicí vycházíme vstříc současnému trendu, který poslední dobou na českém trhu s uměním pozorujeme. Čeští významní sběratelé se už totiž nezaměřují výhradně jen na české autory, třeba na Zrzavého či Špálu, ale mají zájem i o díla zahraničních autorů světového významu," řekl ředitel galerie Miro Smolák.
Výstavní prostory Galerie Miro tak před několika dny zaplnily zapůjčky děl od klasiků výtvarného umění. Mezi slavnými jmény vystavených autorů jsou například Andy Warhol, Peter Blake, Georges Braque, Paul Cézanne, Tony Cragg, Marc Chagall, André Derain, Jean Dubuffet, Max Ernst, Ernst Ludwig Kirchner, Paul Klee, Henri Matisse, Piet Mondrian, Pablo Picasso a řada dalších.
"Galerijní ceny děl jsou pevně dané. Informace o jejich výši poskytneme zájemcům přímo v galerii," dodal Smolák k lukrativní nabídce, která čítá například Cézannův portrét umělcova syna, Matissovy kresby, signovaný akvarel Marca Chagalla, Picassovu kresbu tuší z počátku 70. let či sítotisk s podobiznou komunistického vůdce Mao Ce-Tunga od Andyho Warhola. Výstavní prostory galerie doplňuje i několik skulptur.
Právě některými z těchto děl mohou nyní čeští sběratelé obohatit své sbírky českého umění 20. století. "Nedávno na výstavě v centru New Yorku visel Kupkův akt v sousedství obrazů Kandinského a bylo to úchvatné setkání. Filla ještě výrazněji zazní v dialogu s Braquem, Toyen je ještě originálnější, když vedle ní pověsíme skvostné plátno Magritta," uvádí v úvodu katalogu k výstavě kunsthistorik Peter Kováč.

 

Převzato z agentury ČTK

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP