Olga Havlová na fotografiích


Olga Havlová Občanské sdružení Pant a Gymnázium Olgy Havlové v Ostravě-Porubě pořádají neformální zahájení výstavy Olga Havlová ve vzpomínkách přátel na fotografiích Bohdana Holomíčka.

Vernisáž se uskuteční v rámci pražského hudebního festivalu United Islands České spořitelny v pátek 21. června 2013 ve 13 hodin na Ladronce a bude součástí scény, která je celý den věnována 80. výročí narození Olgy Havlové. Výstava bude zahájena za přítomnosti tvůrců z občanského sdružení Pant, fotografa Bohdana Holomíčka a zástupců výboru dobré vůle - nadace Olgy Havlové.

Výstava bude v Praze k vidění dva dny, a to 21. a 22. června 2013. Je mozaikou vzácných dobových fotografií Bohdana Holomíčka a vzpomínek přátel, spolupracovníků i lidí, kteří Olgu potkali a vzácné setkání jim utkvělo v paměti. „Naploše dvanácti výstavních panelů není možné zachytit lidský život v jeho neopakovatelné pestrosti, což o životní pouti Olgy Havlové platí dvojnásob," říká autor výstavy Petr Šimíček. „Výstava je určená především žákům a studentům, a proto jsme se zaměřili na zásadní životní situace Olgy Havlové, na místa, údobí a především na osobní, lidský rozměr jejího portrétu," dodal Šimíček. Většina panelů je uvedena stručným shrnutím vybrané životní kapitoly a jejím zasazením do dobového kontextu.


Výstava vznikla v rámci projektu Moderní dějiny do škol, který je spolufinancován evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB