Art

Zemřel historik umění Vojtěch Lahoda, autor mnoha monografií českých malířů

Zemřel historik umění Vojtěch Lahoda, autor mnoha monografií českých malířů

Středa, 20 Březen 2019 06:28 red

V pondělí 18. března zemřel ve věku 63 let historik umění a bývalý ředitel Ústavu dějin umění AV ČR prof. PhDr. Vojtěch Lahoda, CSc.

Jiří Hanke vystavuje fotografie mapující život v dělnickém Kladně

Jiří Hanke vystavuje fotografie mapující život v dělnickém Kladně

Úterý, 19 Březen 2019 16:37 Josef Moucha, red

Výstava fotografa Jiřího Hankeho nazvaná Fotografie 1973–2018 začala 19. března v pražském Domě fotografie. Hlavním tématem jeho tvorby je život lidí v Kladně, který byl dlouhá léta spjat s těžkým průmyslem.

Krása knižních vazeb Vladimíra Werla

Krása knižních vazeb Vladimíra Werla

Sobota, 16 Březen 2019 15:17 Jan Dočekal

Krása knihy má zpravidla dva rozměry, slovesný a typografický, je-li ilustrovaná, pak ještě rozměr třetí. Výjimečně přibývá ještě rozměr čtvrtý, umělecká knižní vazba.

Výstava o Bauhausu nabízí nejen fotografie, ale i filmy a přednášky

Výstava o Bauhausu nabízí nejen fotografie, ale i filmy a přednášky

Pondělí, 11 Březen 2019 18:28 red

Stoleté výročí založení Bauhausu ve Výmaru připomíná výstava snímků kultovních staveb renomovaného fotografa architektury Filipa Šlapala. Výstavu v pražské Galerii Jaroslava Fragnera doprovází rovněž unikátní dobové filmy a dokumenty, připraven je také cyklus přednášek českých i slovenských historiků architektury a designu.

Prostor a čas Josefa Václava Síly

Neděle, 10 Březen 2019 18:49 Jan Dočekal

Je řada výtvarných umělců, jejichž uzavřená tvorba, ačkoli je přinejmenším zajímavá, je připomínána nespravedlivě zřídka, nebo je docela zapomenuta.

Byt pronajímaný přes Airbnb jako umělecké dílo

Sobota, 09 Březen 2019 12:48 red

Nově vybavený byt v srdci staré Prahy. Unikátní interiér, kultura a zábava na dosah ruky. Takto je nabízen byt v pražské Galerii NoD, který je uměleckým projektem skupiny Rafani.

Městskou poetiku fotografií manželů Kocourkových ukazuje výstava v Plzni

Pátek, 08 Březen 2019 10:58 red

Anna Kocourková a Karel Kocourek patří již bezmála 50 let k nejvýraznějším plzeňským fotografům, kterým se podařilo prosadit v evropském kontextu. Svou tvorbu nyní představují v historických prostorách Pivovarského muzea v Plzni na výstavě Specific Place.

V Praze začíná velká výstava Zdeňka Buriana

Středa, 06 Březen 2019 18:30 red

Výstava Širým světem v sálech Obecního domu v Praze představuje více než 200 originálů malíře Zdeňka Buriana, jejichž prostřednictvím můžete nahlédnout do barvitých končin světů minulých, současných i smyšlených. Výstava potrvá od 7. března do 30. června v Retro Gallery v pražském Obecním domě.

Schiele ožil a inspiruje ve vídeňském Leopold Museum

Úterý, 05 Březen 2019 18:03 Anna-Marie Kroupová

Po nebývalém úspěchu jubilejní výstavy Egona Schieleho, zahájené loni u příležitosti 100. výročí jeho úmrtí, přišlo vedení Muzea Leopoldových (Leopold Museum) ve Vídni s poměrně očekávatelným krokem – prodloužením výstavy o dalších pět měsíců do poloviny března tohoto roku. Neočekávané je její zpracování, kdy se díky pracím devíti současných umělců v muzejních prostorách mísí díla klasické moderny a soudobého světového umění.

strana 1 z 118

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB