Hudebně-výtvarný charitativní projekt zpěvačky Jany Loty

Hudba, výtvarné umění a charita se pozoruhodným způsobem propojily v projektu Děvčátko tuší, společném díle zpěvačky Jany Loty, grafičky a designérky Markéty Jáňové, dětí ze Základní školy pro zrakově postižené žáky a žáky s vadami řeči v Opavě a dalších nadšenců.

Padesát obrázků, které nakreslily handicapované děti, inspirované hudbou a texty z poslední desky Jany Loty Děvčátko, zaplní kavárnu Long Tale Café v Praze – Holešovicích od 8. do 31. prosince. „Jde o výběr z celkem 202 speciálních obalů na mou novou desku, které tuší pokreslily děti z opavské ZŠ Havlíčkova. Reprodukce kreseb je možné přímo na výstavě zakoupit, 100 Kč z každého prodaného obrázku poputuje do Opavy malým výtvarníkům," upřesňuje Jana Lota. V holešovické kavárně Long Tale Café se 8. 12. 2012 kromě vernisáže dětských obrazů uskuteční také předvánoční odpolední dobročinná sbírka, pořádaná ve spolupráci se sdružením rodičů a přátel střediska „DAR" o.s. Výtěžek sbírky bude tentokrát určen jednotlivci – na speciální elektrický vozíček pro devatenáctiletého Ládíka Šmilauera trpícího progresivní spinální svalovou atrofií II. typu.

Příležitostí vidět a zakoupit charitativní artefakty a také slyšet zpívat Janu Lotu písně z alba Děvčátko se nabízí 18. 12. od 19 hodin v Jazzdocku.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB