Kultura

Divadelní festival Dream Factory Ostrava uvede divácky úspěšná představení

Divadelní festival Dream Factory Ostrava uvede divácky úspěšná představení

Pátek, 19 Duben 2019 11:36 red

Od 29. května do 3. června se v Ostravě uskuteční 11. ročník festivalu Dream Factory. Diváky čekají tři představení Divadla roku – pražského Divadla pod Palmovkou, do Ostravy zavítá také Divadlo Na zábradlí, Dejvické divadlo, Národní divadlo Praha a další.

Soutěž My Street Films hledá potenciální filmové dokumentaristy

Soutěž My Street Films hledá potenciální filmové dokumentaristy

Čtvrtek, 18 Duben 2019 18:20 red

Do 25. dubna se kdokoliv může přihlásit s vlastním námětem na dokumentární film na filmové workshopy My Street Films. Čeští dokumentaristé na nich vybraným účastníkům přiblíží, jak vzniká dokumentární film, a pomohou jim s tvorbou jejich vlastního snímku. Workshopy se letos nebudou konat pouze v Praze, ale nově se uskuteční i v Brně a Ústí nad Labem.

Letní scéna Divadla Bolka Polívky bude kromě Brna také v Mikulově a Slavkově

Letní scéna Divadla Bolka Polívky bude kromě Brna také v Mikulově a Slavkově

Středa, 17 Duben 2019 16:21 red

Divadlo Bolka Polívky připravuje již počtvrté svou Letní scénu. Poprvé se však představení pod širým nebem budou postupně odehrávat hned na třech lokalitách. Od 10. do 13. července budou mít diváci možnost zhlédnout jeho inscenace v amfiteátru v Mikulově, od 22. července do 3. srpna na Biskupském dvoře Moravského zemského muzea v Brně a od 6. do 8. srpna na nádvoří zámku do Slavkova u Brna.

Posaď svini do křesla, vyleze ti na stůl. Gogolův Revizor v divadle ABC

Posaď svini do křesla, vyleze ti na stůl. Gogolův Revizor v divadle ABC

Středa, 17 Duben 2019 10:38 red

Satirická komedie o parazitech, s jejichž světem zatřese jedině srážka s parazitem jiného druhu, se dočká uvedení v autorské úpravě a režii Davida Drábka 27. dubna v divadle ABC.

Ve znělce karlovarského filmového festivalu bude hrát Jiřina Bohdalová

Úterý, 16 Duben 2019 14:40 red

I letos představí Mezinárodní festival Karlovy Vary novou znělku, tentokrát s herečkou Jiřinou Bohdalovou. Vizuál k 54. ročníku festivalu opět vytvořilo Studio Najbrt. A Cenu prezidenta MFF obdrží kameraman Vladimír Smutný.

Výstava Josefa Šímy: od počátků až k Le Grand Jeu

Úterý, 16 Duben 2019 13:09 red

Výstava Josef Šíma: Cesta k Vysoké hře představuje ranou i vrcholnou tvorbu jedné z nejvýznamnějších osobností moderního umění. Od 19. dubna ji bude hostit Valdštejnská jízdárna Národní galerie Praha.

Charlie Chaplin: Génius, který formoval svou dobu

Úterý, 16 Duben 2019 09:08 Milan Mundier

Světová kinematografie pamatuje jen málo osobností, které by snesly srovnání s Charliem Chaplinem, od jehož narození uplynulo 16. dubna 130 let. Chaplin, to nebyl jen onen věčný tulák s buřinkou a knírkem, ale také geniální režisér a scénárista, talentovaný skladatel (svého jediného „řádného“ Oscara získal paradoxně právě za hudbu), obratný producent a velký humanista, jehož politické názory nenechávaly nikoho chladným.

V Moravské galerii vystavuje britský malíř Fraser Brocklehurst

Pondělí, 15 Duben 2019 13:56 red

Výstava Pillow talk představuje malby na textíliích od Frasera Brocklehursta v prostoru Atria. Jedná se o poslední kurátorský projekt Richarda Adama, který postupně v Moravské galeri uvedl tři autory střední generace.

Emma Thompsonová: První dáma britského filmu

Pondělí, 15 Duben 2019 09:24 Milan Mundier

Zatímco Hollywood provolával během 90. let slávu Julii Robertsové, největší pýchou britské kinematografie byla v téže době Emma Thompsonová. Dvojnásobná držitelka Oscara, která v těchto dnech slaví své šedesáté narozeniny, na sebe nejprve strhávala pozornost ve filmech Kennetha Branagha a Jamese Ivoryho, aby postupem času dokázala, že si dobré role dokáže i sama napsat. Dnes už možná její hvězda nezáří na filmovém nebi tak jasným světlem jako dříve, ale proč by jí to mělo nějak zvlášť vadit? Vždyť jen málokterá herečka dosáhla takových úspěchů jako ona!

strana 1 z 585

Zaujalo vás

plakat

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB