Plánují Spojené státy využít Evropy jako místa potenciálního konfliktu? 

US missile shield ilustraceČlověk ani nemusí být vojenský analytik, aby si všiml, že Spojené státy se připravují na možný střet s Ruskem.

 

 

 

Na otázku – proč – není jednoduchá odpověď, ale nejpravděpodobnější vysvětlení je:

 

USA, jsou v hospodářském útlumu, potřebují rozhýbat vojenský průmysl, který je hybnou silou jejich ekonomiky.

 

USA mají obří dluh, který v podstatě nelze splatit, a potřebují nerostné bohatství, které ovšem nemají. Pěkně poamericku to vyjádřila Albrightová, když v podstatě prohlásila, že Rusko má nerostného bohatství moc, a to je nespravedlivé.

 

Tyto věci asi neovlivníme, ale je důležité si uvědomit, že Trump dělá vše proto, aby k možnému střetu došlo mimo jeho území a jako místo potenciální války určil Evropu.

 

Proto také ono vypovězení smlouvy o raketách středního doletu – tedy o ničivých zbraních, které neohrozí Ameriku, ale mohou zdevastovat celou Evropu.

 

Bylo by dobré si také v tom neustálém pokřiku a protiruské hysterii uvědomit, že již dnes za zájmy USA umírají naši vojáci. Pokud by ale došlo ke střetu na našem kontinentě, jsou v ohrožení desítky tisíc z nás – a nepomůžou ani prohlášení Bělobrádka, Gazdíka, Kalouska a jim podobných, že musíme dodržovat své závazky vůči spojenců za každou cenu.

 

Věřte, že oni bojovat nepůjdou.

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Pátek, 26 Říjen 2018 14:33 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB