Plánují Spojené státy využít Evropy jako místa potenciálního konfliktu?


 

US missile shield ilustraceČlověk ani nemusí být vojenský analytik, aby si všiml, že Spojené státy se připravují na možný střet s Ruskem.

 

 

 

Na otázku – proč – není jednoduchá odpověď, ale nejpravděpodobnější vysvětlení je:

 

USA, jsou v hospodářském útlumu, potřebují rozhýbat vojenský průmysl, který je hybnou silou jejich ekonomiky.

 

USA mají obří dluh, který v podstatě nelze splatit, a potřebují nerostné bohatství, které ovšem nemají. Pěkně poamericku to vyjádřila Albrightová, když v podstatě prohlásila, že Rusko má nerostného bohatství moc, a to je nespravedlivé.

 

Tyto věci asi neovlivníme, ale je důležité si uvědomit, že Trump dělá vše proto, aby k možnému střetu došlo mimo jeho území a jako místo potenciální války určil Evropu.

 

Proto také ono vypovězení smlouvy o raketách středního doletu – tedy o ničivých zbraních, které neohrozí Ameriku, ale mohou zdevastovat celou Evropu.

 

Bylo by dobré si také v tom neustálém pokřiku a protiruské hysterii uvědomit, že již dnes za zájmy USA umírají naši vojáci. Pokud by ale došlo ke střetu na našem kontinentě, jsou v ohrožení desítky tisíc z nás – a nepomůžou ani prohlášení Bělobrádka, Gazdíka, Kalouska a jim podobných, že musíme dodržovat své závazky vůči spojenců za každou cenu.

 

Věřte, že oni bojovat nepůjdou.

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB