Za vaše peníze si budeme dělat svoji politikujmenování ministrů foto youtubeIntoxikace lidí politikou, jak to většině občanů v ČR připadá, je zcela mimořádná. Půl roku hledání vlády s důvěrou Poslanecké sněmovny PČR se opět změnilo z diskurzu o státě / na hon za legislativními funkcemi a příslušnou mocí, a tím i v beztrestném užírání peněz ze státního rozpočtu. Platí to především pro ČSSD, kde bylo směrem k veřejnosti předstíráno, že debakl 7,27 procenta z voleb do Poslanecké sněmovny nemá téměř na nic vliv. (vlevo foto: slavnostní jmenování ministrů)

 

 

 


Proč tedy nárok na pět ministerstev, což se mnohým analytikům jevilo jako neopodstatněné? Ano, máme tu monitoring BIS a souběžně policejních orgánů, státních zastupitelství v různých úrovních, ale máme právní stát? O tom, jak se zdá, v České republice rozhodují právě politici (v zájmu nadnárodních společností a oligarchů), a to tím, jak představí své nominanty prostřednictvím voleb do obou komor Parlamentu ČR, krajských zastupitelstev apod. Lobbisté by mohli vyprávět o tocích politických proudů (a peněz), až by jim zmodraly koutky úst, ale opět by to neznamenalo pozitivní změnu, ani politický půst.


Česká televize, printové deníky i ty virtuální nám dávají zakusit informace, s pravdivostí asi na úrovni multi-kulti svatby prince Harryho. Jenže k čemu to vede než ke znásilnění reality a odsunu (zániku) řešení našich věcí veřejných?


Zde církevní restituce, ne/placené tři dny nemocenské, sociální bydlení atd. Právě zde se rozevírají sociální nůžky, které Babišova vláda zase ignoruje. Ostatně, Babišova politicko-společenská role už skončila, když v okolí tenisových kurtů v Bratislavě sázel (spolu s přáteli) borovice. To už je něco let; a proto by Andrej Babiš neměl přepínat politicko-společenské vazby. Přítel nás obou Karel Randák to zná, je třeba mu naslouchat. Má svůj účinný styl. 

 


Neřešené záležitosti bioenergetiky
U politiků je to vždy v paradigmatu: sledujte cizí osudy – na ty vaše nebudete mít čas. Pak umřete a nebudete překážet. Nechci to dnes rozvádět do bioenergetiky, ale každý rozumný si to dostatečně přeloží. Ani smrt není „konečnou“ našeho pitomění, vládnoucí elity to vědí, a podle toho jednají. Běžná množina lidí ovšem nikoli, ta se asi podvolí. Asi jako doc. Petr Pithart, u něhož neříkám, že je jouza, říkám jen, že nenašel svou cestu k individualitě. A tak je sám sebou vláčen po oranžovém strništi. Procitne?  

 

    
Mýty u nás a jejich pokračování
Souběžně s tím vyvstává otázka: „Máme zde podobný státotvorný kalibr jako Viktor Orbán v České republice“? Letmo soudím, že nemáme, i kdybychom na starém božišti v planoucí jámě Petřína spálili 100 000 toaletních papírů. Pokud o tom něco ví Lucie Bílá, tak by to v souvislosti s Petřínem měla ozřejmit! Inu Láska je láska.

 


Co nás čeká dále? Pokles výkonu ekonomiky, razantní zdražování, další mírové mise, nákup zbraní od těch správných dodavatelů! Takže na stránkách novin a v ČT další tlachy igelitových politiků.


Kde a v jakém časovém horizontu spočívá budoucnost naší republiky? Nechci být pesimista, ale zkušenosti po Vítězném listopadu 1989 jsou krajně destruktivní. Je to daleko horší než u Kristýnky, o které zpívá Peter Nagy. Jinými slovy: „Nikdo nezachytí ČR laná, kedže sa buděme rútiť z EU příkrých skál! Zejména v případě přijetí eura!
Jenže Kristýnka byla i v okamžiku smrti krásná a obdivovaná až za eón. To se nám ovšem nepřihodí, i kdyby nám to přáli všichni současní i zítřejší migranti celého světa. Ale my bychom už vypadali jako mumifikovaná Angela Merkel. I starověký Egypt by se otřásal v základech svého učení a pyramid. Jeho bohové by utíkali pryč!

 


Kdy bude dobře?
Není to snadné sdělení, ale je potřebné. Nejprve se budeme muset vyplatit jistému velkoknížectví na okraji Švýcarska. Náhrady budou velkolepé, asi jako v případě církevních restitucí!! Načež, i za cenu výrazného prohloubení státního dluhu, začneme vracet Sudetským Němcům to, co jsme jim, díky ujednání vítězných velmocí a díky Dr. Edvardu Benešovi neprávem sebrali. 
Příspěvek, ne-li náhradu, nebudeme po vítězných velmocích požadovat. Narušili bychom (neexistující) konsenz na úrovni OSN.


Na obě řízení nápravy bych doporučoval Mgr. Daniela Hermana, je to diplomat k pohledání, dvě konverze víry jsou dostačujícím doporučením.

 


A co dále?
Post/kolonie nemá právo prát se svůj osud, to platilo dosud. Změní to někdo? Nebuďme optimisté, blíže Václav Klaus a jeho vyvolení západními bankéři. To je, podle konspirativních teorií, o tři horizonty za Cibulkou…  

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB