Glosa: "Hmyz je řešením pro důchodce, kteří mají málo peněz na výživu, říká český šéfkuchař" 

Hmyzí šéfkuchař foto video seznam czVlevo fotografie hmyzího šéfkuchaře viz video: Celé viz: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/hmyz-je-resenim-pro-duchodce-kteri-maji-malo-penez-na-vyzivu-rika-cesky-sefkuchar-35600

 

 

 

"Je zakázáno cokoli si brát do hrobu..."

https://www.youtube.com/watch?v=IahdXlMEcNo

 

Teď opustím úrodnou půdu filmových hlášek, ke zneužití které nabádá název článku a budu se věnovat realitě. Fantazie se postupně stává realitou. Už nemáme jen skvělý Cvrčkovický chléb, ale i chléb z cvrčků:

 

"Chléb s desetiprocentním podílem cvrččí mouky se prodává za 49,90 koruny, od 9. května ho najdou zákazníci ve všech 374 prodejnách Penny. Vita chléb s cvrččí moukou obsahuje okolo 198 cvrčků a oproti tradičnímu pečivu nabízí vyšší obsah vlákniny a bílkovin."

 

Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/cvrcek-mouka-chleba-penny-sens-de4-/ekonomika.aspx?c=A180510_093605_ekonomika_nio

Cena moc důchodcovská není, ale určitě ho co nejdříve vyzkouším

 

Brouka ale nesním. Měl jsem příležitost vyzkoušet svůj žaludek před třemi léty v Brně na veletrhu Gaudeamus (terciárních vzdělávacích služeb). Mendelova univerzita tam nabízela pražené broučky se zmrzlinou. Prý chutnaly jako arašídy. Řada lidí je požila. Dvakrát jsem se ke stánku přiblížil s touhou i vnitřním přesvědčením, že požiji též, a dvakrát jsem zbaběle prchnul. Snad za to může freudistický zážitek z dětství (asi 12 let), když jsem na chatě snědl půlku rajčete plného brouků a bylo mně tak zle, že do mě tatínek musel nalít velkou vodku. Na rozdíl od brouků mně od té doby docela chutná.

 

Když ve chlebu nebo jiném pokrmu neuvidím nožičky, krovky, zadeček, tykadla, kusadla, tak snad pozřu i jídlo z brouků. Určitě je výživné. O tom nepochybuji. Zajímavé je, že krevety mně problém nedělají. Ani raci, a to jsou hodně velcí brouci. Pokud by mě četla paní profesorka Novotná, která nás učila biologii na gymplu, mohu ji ujistit, že jsem doposud nezapomněl, jaké jsou v tom rozdíly, co jsou členovci (arthropoda), co korýši (crustacea) a co hmyz (insecta).

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Středa, 16 Květen 2018 08:18 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB