Volby 2017: NATO povinně! – Jak Varšavskou smlouvu za totáče 

NATO vers MoskvaI letos budou volby v ČR o tom jediném, o čem je vždy i velká světová politika: O zájmech velmocí, o ekonomice a o penězích. I letos půjde o to, zda se nám podaří přestřihnout pupeční šňůru cizích zájmů, tedy ukončit výhradní a od Listopadu čím dál více „povinnou“ geopolitickou orientaci na USA a Západ.

 

 

 

Budeme se rozhodovat o tom, zda budeme schopni se sjednotit na hájení našich autentických zájmů, což ovšem neznamená pevné obětí s Kremlem (jak nám stále kdosi tak odporně podsouvá), ale pouze a jen pevnou pozici vlastní, tedy pozici mezi Východem a Západem.

 

Nenechejme se zmást řečmi, že si musíme mezi nimi vybrat. To říká vždy ten, kdo manipuluje veřejné mínění, i když v jedné věci lze souhlasit: Malá země to jednoduché nemá a tu pevnou a nesamozřejmou pozici středu či mostu musí umět nejprve najít a později musí umět i uhájit silou jasných postojů.

 

Není překvapivé, že trvalou podporu válek vedených NATO vidíme u některých starších lidí (duchem prastarých a kostnatých), kteří v době svého dospívání získali z Pražského jara 1968 trauma na celý život. To lze částečně lidsky pochopit. Ovšem proč kritické myšlení a racionální práce se zásadními informacemi chybí často i mladým lidem zvyklým pracovat s Internetem, to zůstává záhadou: Pirát Bartoš: Rusko financuje kampaně s cílem destabilizovat Evropskou unii. Ale zastavme. To přece není záhada. Je to snaha dostat se do parlamentu stůj, co stůj, což znamená říkat to, co se říkat „správně“ má, co se vyžaduje. Tak neslavně dopadli Piráti.

 

Z hlediska ekonomiky je zde otázka, zda zůstane bez následků, pokud po případném ideovém „národním“ sjednocení (avšak kdosi velmi pečlivě a cílevědomě pracuje na tom, aby k němu nedošlo) najdeme sílu narovnat záda a zda vůbec někdy dokážeme projevit společnou „národní" vůli. Mimochodem přesně takto uvažují Realisté, jedna z 21 stran, kterým i letos Česká televize vědomě znemožnila spravedlivou plně demokratickou soutěž, viz Volby 2017 – nerovná soutěž, kdy ČT vědomě ošidí malé strany o statisíce.

 

Přitom nevíme, zda můžeme vyloučit případný trest za to, že bychom si dovolili ukončit naši současnou asymetrickou a jednostrannou orientaci právě směrem na Západ. Tato otázka je plně na místě. Je to současně jediný platný protiargument těch, kteří si nedokážou představit, že naše místo na mapě Evropy může být brzy jednak suverénní a bez poklonkování jak Východu, Kremlu, Rusku nebo Číně, ale stejně tak i Západu, EU, USA a NATO.

 

Zmíněný trest „za svobodu“ může přijít jak skrze přímé a vyhlášené ekonomické sankce, tak i jako méně nápadná nikým nevyhlášená obchodní válka. Všimněme si, jak často například slyšíme, že orientace na NATO nemá alternativu…

 

Uplynulo již 28 let od Listopadu a jsme u voleb znovu a znovu svědky té osvědčené hry, že musíme mít vazbu jen na USA a na Západ, znovu se bude opakovat tvrzení, že nesmíme dopustit jakoukoliv změnu, znovu a stále dokola budeme strašeni zlým Ruskem. Změna u voleb 2017 spočívá jedině v tom, že letos se poprvé k tomuto strašení nově přidala i strana Pirátů, která je v řadě programových bodů k nerozlišení od asociální Kalouskovy strany TOP: Piráti – od rebelie ke 100 milionům za volby.

 

Avšak dějinné těžiště světa se pomalu a bez ohledu na zastydlou orientaci většiny z 31 stran na mastodonta NATO přesouvá jinam. Ať chceme, nebo ne, Čína, Indie, Turecko, Írán, ale nyní nově i Saúdové ukazují, že s Východem, tedy Čínou i Ruskem, se ve světové ekonomice i politice počítá.

 

Rusko je významná světová velmoc.

 

Záleží na nás, zda se necháme z USA a EU dobrovolně „chránit“ před výhodnými kontrakty mj. právě s Ruskem a necháme si tím, jako hlupáci, poškozovat naši ekonomiku.

 

Na věčně zamrzlé časy a nikdy jinak!

 

Jak ideově a programově nedostačující je výběr z tolika stran v době, kdy si většina občanů České republiky myslí totéž, co autor tohoto textu. Dokonce i podle protiruského zdroje (viz didakticky ukázkový rusofob Šafr a jeho Forum24 aktivně podporujíci Kalouskovu TOP a nyní právě Piráty) si již 61 % občanů ČR přeje neutralitu vůči NATO i Rusku: Kolik procent Čechů uvažuje jako ruský mužik? Je to víc lidí, než je milé.

 

Navíc stále více lidí chápe, že vše je pouze propaganda: Za protiruskými články jsou prohlášení amerických představitelů, které nejsou doložené důkazy, poukazuje Glenn Greenwald, stálý autor The Interceptu.

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Středa, 11 Říjen 2017 11:26 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB