Glosa: Vyvrcholení migrační absurdity 

utečenci na palubě Itálie foto UNHCRPoslední červencový den přinesla mainstreamová média zprávu, která je vyvrcholením "migrační absurdity", přesněji přiznáním toho, že se proti EU vede cílená migrační válka s cílem rozvrátit země, ve kterých se zrodily hodnoty, na nichž stojí naše civilizace.

 

 

 

Zde je celá zpráva: Dohoda padla. Nevládní organizace zachraňující migranty policii na své lodě nepustí.

Jen na Novinkách měl tento článek téměř 600 komentářů, a to tohoto typu:

"To jsou kšefty. A prý neziskovky! Hlavně když se nazývají neziskovky. Stravu, pohonné hmoty i lodě mají gratis! Copak si proslavená Unie nedokáže poradit s gumovými čluny? A co budou dělat, až Evropu napadnou dělovými čluny, např. somálští piráti? A obavy z kriminalizace? Vždyť nelegální překročení státní hranice je kriminální čin, a navíc bez dokladů!"

Absurdity, ke kterým dochází, snad ani nemá smysl komentovat. Stačí se zamyslet jen nad touto formulací o "neziskovkách": "Většina neziskových organizací, které u libyjských břehů z přeplněných člunů pašeráků loví migranty a dopravují je k italským břehům, úmluvu odmítla podepsat. Údajně kvůli tomu, aby se migranti necítili být kriminalizováni."

 

Spor je však o něčem jiném.

Mnoho lidí se domnívá, že jde "jen o kšeft". – Ano. Je to velký kšeft. Ale hlavním cílem není kšeft. Ten je jen prostředkem k tomu, aby se získal dostatek "aktivistů" (rozuměj ŽOLDÁKŮ VE ŠPINAVÉ VÁLCE VEDENÉ MIGRAČNÍMI ZBRANĚMI).

Kdyby se jednalo o jen kšeft, i hodně velký kšeft, tak by přece jen bylo možné a z hlediska vnímání dané kauzy veřejností nutné zajistit dodržování zákonů a mezinárodních závazků. Ale místo toho současné vedení EU zaujalo roli PÁTÉ KOLONY a se zvyšující se agresivitou napadá země, které jsou schopny dodržování zákonů zajistit. Nedávná tupě arogantní vyjádření italského premiéra, který pod výše uvedenými argumenty ustupuje "neziskovkám", porušuje zákony vlastní země i úmluvy v rámci EU, na adresu zemí V4 jsou dokladem, že rozhodně nejde jen o kšeft. Nyní závisí jen na tom, jak rychle bude lidem docházet, že jde o přežití. Buď se dokážeme opřít o rozum, sílu kritického myšlení, schopnost vyjasnit si sporné otázky, pochopit, co se odehrává, což je jedním z hlavních výdobytků naší kultury zrozené v Evropě, a na základě toho se dokážeme ubránit zlu, nebo se necháme zlikvidovat. Nejen kulturně.

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 03 Srpen 2017 14:21 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB