Paul Craig Roberts ke svému vyznamenání za celoživotní dílo

Email Tisk PDF

paul-craig-roberts

Na snímku Paul Craig Roberts.

 

 

 

 

 

Drazí přátelé, donátoři, čtenáři,
Jestliže některé z vás vyděsila temná organizace PropOrNot svým tvrzením, že jsem ruský agent, či byli-li jste rozladěni pověstmi o tom, že jsem konspirační teoretik, protože nevěřím vládním teoriím, pak snad i pro vás bude jistým zadostiučiněním, že mě společnost Marquis Who´s Who vyznamenala za celoživotní zásluhy – a to spolu s někdejším ministrem zahraničí Colinem Powellem, soudkyní Nejvyššího soudu Ruth Bader Ginsburgovou a nevyšším výkonným ředitelem firmy Apple Timem Cookem.
Možná, že někteří z vás informaci, že Who´s Who vyznamenala též mě, posoudí nepříznivě, ale v tom případě berte v úvahu, že ještě horší by snad bylo, kdyby vyznamenáni byli např. Dickmarquis whos who Cheney, Bush ml., Paul Wolfowitz či Condi Riceová.
Hledal jsem ta jména ve jmenném historickém rejstříku společnosti, ale u každého toho jména bylo uvedeno: „Nic nebylo nalezeno."
Možná, že tihle lidé budou vyznamenáni později, ale možné je i to, že jejich zásluhy do těch společností Who´s Who oceňovaných prostě nepatří. Ale i kdyby byl kdokoli z tohoto gangu přece jen někdy v budoucnu vyznamenán, bude mě hřát vědomí, že já jsem se té cti dočkal před nimi.


Vybral a přeložil Lubomír Man

 

Marquis Who´s Who je vydavatelská společnost, která se specializuje na publikování knih o různých osobnostech. Byla založená v r.1899 Albertem Nelsonem Marquisem (více..)

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 


Akademie Literárních novin

vás zve na kurz

Problémy současné češtiny

Kurz je určen všem těm, kteří denně pracují s naším rodným jazykem, nebo těm, kteří o něm rádi přemýšlejí a uvědomují si, jak se mění. Budeme mluvit o tom, jak se dnes mluví a píše, a zaměříme se i na to, proč se nám v jazyce něco nelíbí. Na příkladech konkrétních jazykových provinění proti správné češtině si ukážeme dnešní nejčastější chyby ve vyjadřování psaném i mluveném v úřednických, reklamních i mediálních textech.

3. prosince od 10:00 do 16:00 hod.

AKADEMIE.LITERARKY.CZ

Telefon: 234 221 131

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB