Paul Craig Roberts ke svému vyznamenání za celoživotní dílo

paul-craig-roberts

Na snímku Paul Craig Roberts.

 

 

 

 

 

Drazí přátelé, donátoři, čtenáři,
Jestliže některé z vás vyděsila temná organizace PropOrNot svým tvrzením, že jsem ruský agent, či byli-li jste rozladěni pověstmi o tom, že jsem konspirační teoretik, protože nevěřím vládním teoriím, pak snad i pro vás bude jistým zadostiučiněním, že mě společnost Marquis Who´s Who vyznamenala za celoživotní zásluhy – a to spolu s někdejším ministrem zahraničí Colinem Powellem, soudkyní Nejvyššího soudu Ruth Bader Ginsburgovou a nevyšším výkonným ředitelem firmy Apple Timem Cookem.
Možná, že někteří z vás informaci, že Who´s Who vyznamenala též mě, posoudí nepříznivě, ale v tom případě berte v úvahu, že ještě horší by snad bylo, kdyby vyznamenáni byli např. Dickmarquis whos who Cheney, Bush ml., Paul Wolfowitz či Condi Riceová.
Hledal jsem ta jména ve jmenném historickém rejstříku společnosti, ale u každého toho jména bylo uvedeno: „Nic nebylo nalezeno."
Možná, že tihle lidé budou vyznamenáni později, ale možné je i to, že jejich zásluhy do těch společností Who´s Who oceňovaných prostě nepatří. Ale i kdyby byl kdokoli z tohoto gangu přece jen někdy v budoucnu vyznamenán, bude mě hřát vědomí, že já jsem se té cti dočkal před nimi.


Vybral a přeložil Lubomír Man

 

Marquis Who´s Who je vydavatelská společnost, která se specializuje na publikování knih o různých osobnostech. Byla založená v r.1899 Albertem Nelsonem Marquisem (více..)

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB