Prázdninová glosa: Patřičného Čítanka znovu…

 

CITANKA ObalkaV4Čtení na dovolenou byl kdysi název velmi dobré edice, myslím v Odeonu. A Patřičná Čítanka je čtení na dovolenou …můžete ji otevřít, kde se vám zachce, nebo kde vám ukáže siderické kyvadélko, virgule či pečetní prsten, začtete se všude hned. Vzhledem k tomu, že průběžně dotiskujeme, musíme i oslavovat. Co se na jedné z oslav, kde M.P. i vystavoval událo, vám přiblíží následující řádky. Berte je převážně nevážně…

 

 

 

 

Velmi zajímavý byl doprovodný program.

Martin Patřičný, m.j. i vážený performátor, vedl osobně dva dvouhodinové kursy, kde předával své bohaté zkušenosti s pískáním na dřevěný dudlík. Obr1 Na dodržování bezpečnostních- hygienických předpisů dohlížela ztepilá nafukovací asistentka.

 

Sakramentsky náročný byl nebezpečný výstup se smrtelně jedovatou želvou. Odmítla proskočit ohnivý kruh, po svém krotiteli i zlobně flusla, ale nakonec předvedla svůj nejnáročnější kus- na povel- po zaklepání na krunýř, se celá zanořila dovnitř, až  jí nebyla vidět ani hlava, ani jedna noha, ani ocásek.

V závěru této části programu byl raut, kde se ochutnávala želví polévka.

 Velký úspěch měla Brunďova bouda- správně- Bouda pro prachatého psa- selské baroko.

Mnozí lidé se také snažili zvednout poklop na záchodku, který objevili na druhé straně uměleckého díla s názvem Toaleta. Dokonce i nepřítomný novinář z N.Y.Times už málem spouštěl kalhoty. Paní s France Soir se naň pohoršeně zadívala, když urychleně dosedl na Berliner Zeitung. Genderově založená slečna dokazovala, že muž se může stát i z panenky, pokud ta je ovšem mrkací a dobře vedená. Obr.2,3

Protože močení tu bylo zakázáno, lidé obdivovali hnusný smaltovaný nočník- inu retro.

Jiní- navzdory jinému zákazu, otáčeli dřevěným kohoutkem nad dřevěným umyvadlem v domnění, že z něj poteče dřevěná voda.

Tu ovšem- zatím- můj pan Patřičný- udělat neumí…

 

Tak, a teď zas trochu vážněji –

Vzpomínání a kříšení knih doprovází řada překvapení, nápadů a vtipů.

Najdete tu i tolik oblíbené žebříčky- např.- Jakou jste četli nejlepší detektivku,  kovbojku? Víte, kdo byl nominován na nejkrásnější ženskou postavu ve vedlejší roli? A která ženská v literatuře byla největší potvora? Co padouch nebo Hrdina?

Kapitola Léčivá je opravdu o knihách, které léčí- smíchem!

Kapitolu O ženách si dámy nenechte ujít.

Čítanka vás nezklame ani na dovolené ať jste kdekoli. To tvrdí i na slovo vzatí čtenáři na snímku.

Mějte se letně!

 

 obr. 2obr.1obr.3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Středa, 28 Červen 2017 08:46 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB