Bohuslav Sobotka možná ČSSD zničí

 

Sobotka sněmovna-foto prtsc youtubeČSSD byla často pro lidi, kteří se považují za střední vrstvu, jedinou volitelnou stranou.
Neprosazovala extrémní názory a byla akceptovatelná a snesitelná.
Dokázala zrušit nejnesmyslnější nápady katastrofálních pravicových vlád – jako byly asociální zdravotnické „regulační" poplatky či stagnace důchodů a minimálních mezd.

 

V posledních letech překvapila asi nejvíc tím, že si do svého čela zvolila naprosto nevůdčí osobnost B. Sobotky. Člověka bez jakéhokoli osobního kouzla a vůdčích schopností. Člověka, jež se bojí téměř všeho a každého. Člověka, který není schopen držet slovo, pokud by to vyžadovalo, byť jen drobný boj. Intrikána, který není schopen jít do přímého střetu. (Jakýmsi klíčovým rysem české politiky je vůbec slabost pro politicky impotentní vůdce.)

Vzpomeňme, jak dopadla Strana zelených, která si zvolila Bursíka. Vzpomene si dnes někdo na ni?
Sobotka je člověk, který se zoufale bojí, aby se do jeho blízkosti nedostal někdo, kdo by jej převyšoval, sestavil vládu z lidí mnohdy ještě neschopnějších, než je on sám, ale těžko mohl konkurovat lidem, jako je A. Babiš. Bez ohledu na politické sympatie, je rozdíl živit se od školy politikou, nebo řídit jednu z největších firem v zemi. Sobotka ví, že na A. Babiše nestačí.

Lidovců se bojí a promine jim jakékoli excesy, výměnou za falešné spojenectví. A tak vlastně pomalu mizí jedna ze dvou levicových stran v ČR. Kvůli neschopnému vůdci a zbabělosti členů strany to změnit.
Fiasko ČSSD nás může v budoucnu mrzet, na naší politické scéně již v podstatě není z čeho vybírat a takzvaná pravice může lehce zlikvidovat vše, co dnes považujeme za sociální výdobytky a jistoty.

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Pondělí, 12 Červen 2017 10:52 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB